Hakkari: Hakkari Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Hakkari: Hakkari Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Hakkari Lisesi Öğrencilerinin Kredi Kartı Mağduru Olan Arkadaşları İçin Oynadığı umutsuzluk' Adlı Tiyatro Oyunu, Büyük İlgi Gördü.

Hakkari: Hakkari Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Hakkari Lisesi öğrencilerinin kredi kartı mağduru olan arkadaşları için oynadığı Umutsuzluk’ adlı tiyatro oyunu, büyük ilgi gördü.

İl Kültür Müdürlüğü Sinema Salonu'nda 17 kişilik öğrenci gurubunun hazırlayıp sunduğu tiyatro oyunu akşam saatlerinde gösterime sunuldu. Biletleri 1 YTL’den satılan tiyatro oyununa öğrenciler ilgi gösterdi. Hakkari Lisesi Müdür Yardımcısı Vehbi Demir, Hakkari Lisesi’nde öğrenim gören bir öğrencinin babasına ait kredi kartı ile alışveriş yapması sonucu yüklü miktarda borç oluşması üzerine ailenin zor durumda kaldığını belirtti. Arkadaşlarına katkıda bulunmak amacıyla okulun 11/G sınıfı öğrencilerinin 1 aylık bir çalışma sonucunda Umutsuz’ adlı bir tiyatro oyununu hazırladıklarını anlatan Demir, Okulumuzun öğrencilerine, Şehit Selahattin İlköğretim Okulu öğrencileri de destek verdi. Kredi kartı kurbanı olan arkadaşlarını zor durumdan kurtarmak için çaba harcayan öğrencilerimiz örnek bir davranış sergilemişlerdir. Elde edilecek gelirin tamamı kredi kartı mağduru olan öğrenciye verilecektir. Tiyatro oyunu 2 gün boyunca devam edecektir dedi.

Kaynak: İHA