Hakkari: Hakkari İl İnsan Hakları Kurulu Çalışmaları

Hakkari: Hakkari İl İnsan Hakları Kurulu Çalışmaları

Hakkari Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü Başkanlığında Toplandı. Toplantıda, Eğitim Konularına Ağırlık Verildiği Bildirildi.

Hakkari: Hakkari İl İnsan Hakları Kurulu Çalışmaları

Hakkari Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü başkanlığında toplandı. Toplantıda, eğitim konularına ağırlık verildiği bildirildi.

Kurul, bu ayki normal toplantısında, Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği'nin (ÖVDER) kurula getirdiği eğitim konularını ele aldı. Eğitim kalitesinin üst düzeye çıkartılması için ele alınan 20 maddelik eğitim sorunlarının, kurul üyeleri tarafından incelenmeye başlandığı bildirildi. Kurul üyelerinin, ilde bulunan 11 değişik okulda ise denetleme yaparak eğitimde meydana gelen sıkıntıları araştıracakları belirtildi. Ayrıca bir süre önce kurul tarafından şehrin değişik noktalarına bırakılan İnsan Hakları Kurulu Başvuru Şikayet Kutuları'na ise vatandaşların herhangi bir şikayet mektubu atmadıkları kaydedildi. Kurul üyeleri, insan hakları ihlallerine maruz kalan vatandaşların kutulara şikayetlerini rahatlıkla atabileceklerini ifade etti.

Bu arada, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nın da il ve ilçe insan hakları kurullarına, etkinlik ve verimliliğinin artırılması projesi kapsamında hazırlanan 223 sayfalık insan hakları temel bilgileri, korunma ve mekanizmaları başlıklı kitaplar gönderdiği bildirildi.