Hakkari: Hakkari Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi'ne Tepki

Hakkari: Hakkari Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi'ne Tepki

Hakkari Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi'nin Hizmet Verdiği Büronun Sürekli Yer Değiştirmesi ve Tabelasının Bulunmaması Vatandaşların Tepkisine Sebep Oluyor.

Hakkari: Hakkari Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi'ne Tepki

Hakkari Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi'nin hizmet verdiği büronun sürekli yer değiştirmesi ve tabelasının bulunmaması vatandaşların tepkisine sebep oluyor.

Bir süre önce Hakkari Devlet Hastanesi'nde hizmete giren ve onlarca kişinin şikayetlerini aktardığı birimin yeri sürekli değişiyor. Vatandaşlar, Sağlık İl Müdürlüğü ve hastane yetkililerinin birimle ilgilenmediğini iddia etti. Hasta yakınlarının şikayetlerini nereye yapacaklarını bilmediklerini, hastanede bir çok sorunla karşılaştıklarını söyleyen vatandaşlardan Ayşe İrdem ve Yaşar Aktaş, "Hastanedeki röntgen cihazı bir haftadan beridir çalışmamaktadır. Acil tarafından röntgene sevk edilen hastalar perişan olmaktadır. Ayrıca muayene olmaya gelenler muayene için saatlerce sıra numarası için bekliyorlar. Doktor muayenesinden sonra tahlile sevk edilen hasta için işte bu defa çile başlıyor. Çünkü boş kan tüpünü almak için saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalıyorlar. Boş tüpü alındıktan sonra da bu defa kan alımı için bir süre kuyruklarda bekliyorlar. Hasta Hakları Birimi olduğunu söylüyorlar, kapı kapı dolaşarak yerini arıyoruz. Ancak tabelası olmadığı için bulmamız mümkün değil. En sonunda hastanenin 3. katında Hasta Hakları Birimi'nin olduğunu öğreniyoruz. Eğer Hasta Hakları Birimi hizmet vermek istiyorsa hastanenin giriş kapısında olması gerekir. Hasta Hakları Birimi'nin ismi var, kendisi yok. Bizler hastanede bir çok sıkıntıyla karşılaşıyoruz. Ancak birimi görmemiz mümkün olmuyor. Vatandaşların bu birimden faydalanması için öncelikle tabela yaptırması gerekir" dedi.

Hasta Hakları Birimi yetkilileri ise yer sıkıntısından dolayı sürekli yer değiştirdiklerinin doğru olduğunu belirterek, tabela konusunda ise vatandaşların haklı olduğunu, sıkıntının giderilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.