Hakkari: Hakkari'de Yerel Yönetimler

Hakkari: Hakkari'de Yerel Yönetimler
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından alınan 8 yeni iş makinesi düzenlenen törenle hizmete sokuldu.

Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından alınan 8 yeni iş makinesi düzenlenen törenle hizmete sokuldu.

Sabah saatlerde Türk bayraklarıyla süslenen yeni iş makineleri belediyenin önünde bulunan Cumhuriyet Caddesi'ndeki tören alanına getirildi. Araçların açılışını Belediye Başkanı Metin Tekçe, Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız, Şemdinli Belediye Başkanı Hurşit Tekin ile Çevre ve Orman Müdürü Ayşe Okay birlikte yaptı. Kurbanlık için tören alanına getirilen bir koçun kesilmesine Başkanı Metin Tekçe izin vermedi. Törenin ardında 8 iş makinası siren sesleriyle şehrin cadde ve sokaklarında dolaştı. Törende konuşan Belediye Başkanı Metin Tekçe, çöp, emlak ve su vergilerinden elde gedilen gelirle araç parklarına yeni iş makineleri eklediklerini bildirdi. Bu araçlarla halka hizmetin en iyisini vermeye çalışacaklarını aktaran Tekçe şunları söyledi:

"Biz seçilirken bazı kesimler hiçbir şekilde iş yapamayacağımızı söyleyip, kısa bir süre çerisinde işi bırakacağımızı açıklamışlardı. 1999 yılından bu yana yapmış olduğumuz çalışmalar ortadadır. Bazı iktidarlar döneminde çok iyi desteklenen belediyeleri de gördük. 2.5 yıldır hiçbir destek almadan halka hizmetin en iyisini sunduk. Halktan aldığımız vergilerde yüzde 150 oranında bir artış sağlandı. Belediyenin 2003 yılında su ve emlak geliri 400 bin YTL iken 2005 yılında 1 milyon 200 bin YTL oldu. Halkın desteğiyle geçen yıl 1 iş makinası, 1 makam aracı, şimdi de 8 aracı hizmete sonduk. Bu ayın sonunda da 4 yeni aracı daha hizmete sokacağız. Bugün 1 yükleyici, 1 loder, 1 itfaiye aracı, 3 büyük iş kamyonu, 1 traktör ve 2 sıkıştırmalı çöp aracı hizmete açıldı. Bu ayın sonundaysa 1 greyder, 1 kombine vidanjör aracı, 1 pikap, 1 kazıyıcı yükleyici araç alınacak. Bu yıl içerisinde hizmete sunulacak araç sayısı böylece 12 yükselmiş olacak".

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title