Hakkari: Hakkari'de Köydes Çalışmaları

Hakkari: Hakkari'de Köydes Çalışmaları

Hakkari: Hakkari'de Köydes Çalışmaları
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Hakkari Valiliği'nin, 2006 Yılında Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi'ne (Köydes) 23 Milyon 404 YTL Ödenek Tahsis Ettiği Bildirildi.

Hakkari Valiliği'nin, 2006 yılında Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi'ne (KÖYDES) 23 milyon 404 YTL ödenek tahsis ettiği bildirildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde içme suyu, asfalt ve köprü yapımı için hazırlanan 196 projeden 191'inin tamamlandığı, geriye kalan 5 projenin ise tamamlanma aşamasına geldiği kaydedildi. KÖYDES kapsamında ihaleleri yapılan işlerin tenzilatından artan ödenekle 36 işin daha ihalesinin yapıldığı ifade edilen açıklamada, "Bu çerçevede İl Özel İdaresi ve KÖYDES kapsamında, 81 köy ve mezranın 300 kilometrelik yolu stabilize, 33 köy ve mezranın ise 100 kilometrelik yolunun ise asfaltlandı. İkisi betonarme 4 adet köprü yapılmıştır. Köy yollarının altyapısını güçlendirmek amacıyla 500 noktaya muhtelif ebatta hazır baks, menfez ve büz yerleştirilmiştir. Ayrıca 113 köy ve yerleşim birimine ise şebekli içme suyu götürülmüştür" denildi.

Açıklamada ayrıca, yapılan yeni yolların yanı sıra KÖYDES kapsamında Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 4 dozer, 4 greyder, 4 yükleyici, 1 loder, 1 silindir olmak üzere toplam 15 iş makinesi alımı yapıldığı kaydedildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title