Hakkari'deki Karakollarda Güvenlik Üst Seviyeye Çıkartıldı

Hakkari'deki Karakollarda Güvenlik Üst Seviyeye Çıkartıldı

Hakkari'de Geçimli Karakolu ile Çukurca ilçesinin Üzümlü, Karataş karakollarına ve Daniksi Askeri üs bölgesine yapılan saldırı sonrası güvenlik önlemi en üst seviyeye çıkartıldı.

Hakkari'deki Karakollarda Güvenlik Üst Seviyeye Çıkartıldı

Hakkari merkeze bağlı Geçimli Karakolu ile Çukurca ilçesinin Üzümlü, Karataş karakolların ve Daniksi Askeri üs bölgesine yapılan saldırı sonrası karakollarda saldırılara karşı güvenlik önlemi en üst seviyeye çıkartıldı.

Saldırı ihtimali yüksek olan karakollara ise sürekli havadan asker sevkiyatı yapıyor. Hakkari Merkez'e bağlı ile ilçelerindeki bazı karakollar gece saatlerinde etrafındaki dağlara ve saldırı ihtimali yüksek olan yerlere sürekli ateş ediliyor. Özellik örgüt mensupların saldırıya gececiği yerlere BTR 8x8 lastik tekerlekli zırhlı araçlarla karakolların etrafındaki dağlar ateş altına alınıyor.

Karakol baskınların ağır darbe alan örgütün, bu sefer daha çok Hakkari merkeze yakın ve köy içerisindeki bazı karakolları hedef almaya çalıştığı öğrenildi. Bu karakollarda saldırı ihtimali yüksek olan bölgeler gece saatlerinde BTR zırhlı araçlarla Karakolların etrafındaki yüksek kesimlerine gecenin belli saatlerinde sürekli ateş ediliyor. Bazı karakollara ise özel tim yerleştirildi.