Hakkari'de Yerel Yönetimler

Hakkari'de Yerel Yönetimler

Hakkari Belediye Başkan Vekili Bişar Mavigöz, Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürdüklerini İfade Ederek, 3 Ay İçerisinde 2 Bin Kamyon Kar Yığınının Şehir Merkezinden Çıkartıldığını Söyledi.

Hakkari'de Yerel Yönetimler

Hakkari Belediye Başkan Vekili Bişar Mavigöz, karla mücadele çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, 3 ay içerisinde 2 bin kamyon kar yığınının şehir merkezinden çıkartıldığını söyledi.

Karla mücadele çalışmalarıyla ilgili İHA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Başkan Vekili Bişar Mavigöz, cadde ve sokaklarda biriken kar yığınlarının vatandaşın günlük yaşamını olumsuz etkilediğini ifade etti. Bunun için kar yığınlarını 7 iş makinası ve 4 kamyonla şehir dışına çıkarttıklarını kaydeden Mavigöz, bu çalışmanın belediyeye 150 bin YTL'ye mal olduğunu bildirdi. Üç ay içerisinde 2 bin kamyon karın şehir dışına döküldüğünü aktaran Mavigöz, "Karla mücadele ekiplerimiz cadde ve sokaklardaki karları temizlemek için geceli gündüzlü çalışıyor. Çarşı içinde binaları olan vatandaşlara duyurular yaparak bina saçaklarındaki karları indirmelerini istedik. Binaların karlardan temizlenmesiyle cadde ve sokaklara yığılan kar kütlelerini iş makinelerimizin yardımıyla toplayarak kamyonlarla şehir dışına çıkartıyoruz" dedi.

(FT-MET-RO-RO-Y)