Hakkari'de Sünnet Ettirilen Çocuklara Hediye Dağıtıldı

Hakkari'de Sünnet Ettirilen Çocuklara Hediye Dağıtıldı

Hakkari Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı'nın Geçtiğimiz Hafta Sünnet Ettirdiği Çocuklara, Düzenlenen Törende Vali Ayhan Nasuybeyoğlu Giyim Malzemesi Verirken, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda Görevli Komutanların Eşleri de Altın Taktı.

Hakkari'de Sünnet Ettirilen Çocuklara Hediye Dağıtıldı

Hakkari Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı'nın geçtiğimiz hafta sünnet ettirdiği çocuklara, düzenlenen törende Vali Ayhan Nasuybeyoğlu giyim malzemesi verirken, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli komutanların eşleri de altın taktı.

Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı'nın Hakkari Valiliği, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğü'nün katkılarıyla 5 gün önce Askeri Hastanesi'nde sünnet ettirilen 30 fakir çocuk için tören düzenlendi. Dernek binasında düzenlenen törene Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Erhan Kubat, Emniyet Müdürü Cavit Çevik ile Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli komutanların eşleri ve sünnet ettirilen çocuklarla aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Reşit Tatlı, değişik mahallelerde tespit ettikleri 30 fakir çocuğu yaklaşık 5 gün önce Askeri Hastane'de düzenlenen bir törenle sünnet ettirildiğini hatırlatarak, "Bugün de çocuklarımıza hediyeler vermek üzere düzenlemiş olduğumuz törenle bir araya gelmiş bulunmaktayız" dedi.

Tatlı'nın yaptığı konuşmanın ardından Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, alana getirilen yaş pastayı sünnet ettirilen çocuklarla birlikte kesti. Vali Nasuhbeyoğlu, çocuklara hediye olarak giyim malzemesi dağıtırken, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nın çocuklar için getirdiği 30 çeyrek altın ise, törene katılan komutanların eşleri tarafından takıldı. Tören, mahalli sanatçı Kemal Çiftçi'nin verdiği konserle son buldu.

(NT-MET-MEF-Y)

Kaynak: İHA