Hakkari'de ÖSS Sınavı Öncesi Oteller, Pansiyon ve Yurtlar Doldu

Hakkari'de ÖSS Sınavı Öncesi Oteller, Pansiyon ve Yurtlar Doldu

Yarın Yapılacak ÖSS Sınavı İçin Civar İllerden Hakkari'ye Gelen Öğrenciler Sebebiyle Merkezde Bulunan İki Otel Tamamen Dolarken, Valilik Bütün Pansiyon ve Yurtları Öğrencilerin Kalması İçin Tahsis Etti.

Hakkari'de ÖSS Sınavı Öncesi Oteller, Pansiyon ve Yurtlar Doldu

Yarın yapılacak ÖSS sınavı için civar illerden Hakkari'ye gelen öğrenciler sebebiyle merkezde bulunan iki otel tamamen dolarken, Valilik bütün pansiyon ve yurtları öğrencilerin kalması için tahsis etti.

Buna rağmen dışarıda kalan öğrenciler olması üzerine Belediye Başkanlığı çalışma yaparak, öğrencilerin yer konusunda kendilerine müracaat etmesini anonslarla duyurdu.

Belediye'ye yer için şu ana kadar 150 öğrencinin başvurduğu, 100 kadar vatandaşın da bu öğrencileri evlerinde misafir etmek için müracaatta bulunduğu belirtildi. Bu konuda görüşünü belirten vatandaşlar, Hakkari insanının bu hareketiyle misafir perverliğini gösterdiğini ifade ettiler.

Diğer yandan, Türkiye geneli yapılacak ÖSS sınavı öncesinde Hakkari merkezde öğrenciler cadde üzerinde halay çekerek stres attı. Halayı, zlemeye gelen vatandaşlar yanında Hakkari dışında sınava girmek için gelen öğrenciler de seyretti.

ÖSS sınavına Hakkari'de girmek için Van'dan gelen öğrenciler, bu etkinlikle sınav stresinin yenilebileceğini belirtti. Akit Cengiz adlı öğrenci, bu halayı son ederece anlamlı bulduğunu, sınav stresinden kurtulmak için yapılan bu etkinliğe kendisinin de katılabileceğini söyledi.

Ayrıca, caddelerde sınavı fırsat bilen satıcılar, kurdukları tezgahlarda silgi, kalem ve diğer sınav ihtiyaç maddelerini sattı.