Hakkari'de Olası Sel Felaketi Son Anda Önlendi

Hakkari'de Olası Sel Felaketi Son Anda Önlendi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde, Olası Sel Felaketinin, Köye Hizmet Götürme Birliği Ekipleri Tarafından Son Anda Önlendiği Bildirildi.

Hakkari'de Olası Sel Felaketi Son Anda Önlendi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, olası sel felaketinin, Köye Hizmet Götürme Birliği ekipleri tarafından son anda önlendiği bildirildi.

Bir süre önce Hakkari'nin Şemdinli ilçe merkezinde meydana gelen sel felaketinde 3 kişi hayatını kaybetmiş, 3 kişi yaralanırken birçok ev ise kullanılamaz hale gelmişti. Yaklaşık 4 gündür etkisini sürdüren karla karışık yağmur nedeniyle akşam saatlerinde Şemdinli ilçesi Moda Mahallesi ile Özel Sabri Lisesi yakınında bulunan dere yatağının taşması üzerine mahalle sakinlerinin büyük bir korku yaşadığı bildirildi. Korkudan evlerinden çıkamayan ailelerin yardımına Köye Hizmet Götürme Birliği ekiplerinin

yetiştiği bildirildi.

Olay yerine zamanında giden Köye Hizmet Götürme Birliği ilçe şefi Necati İçlin ve beraberindeki 5 kişilik ekibin, iş makinelerinin yardımıyla dere boyunda çalışmalarını sürdürdükleri belirtildi. Köye Hizmet Götürme Birliği yetkilileri, yağışlarla birlikte meydana gelebilecek olası bir sel felaketini son anda önlediklerini belirterek, kabaran derenin evlere zarar vermemesi için tam kadro olarak dere boyunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

(FT-SN-SN-Y)