Hakkari'de Öğretmenlerin Ek Ders Ücret Tepkisi

Hakkari'de Öğretmenlerin Ek Ders Ücret Tepkisi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-sen) Hakkari Şubesi Başkanı Ali Asker Yurtsever, Eğitim Emekçilerinin Mağdur Edildiğini İleri Sürdü.

Hakkari'de Öğretmenlerin Ek Ders Ücret Tepkisi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Hakkari Şubesi Başkanı Ali Asker Yurtsever, eğitim emekçilerinin mağdur edildiğini ileri sürdü.

Eğitim-Sen Hakkari Şubesi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Öğretmenevi önünde bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Hakkari Şube Başkanı Ali Asker Yurtsever, Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz ay ders ve ek ders saatlerini düzenleyen mevzuatta ciddi değişiklikler yapıldığını anlattı. Son birkaç ay içinde yapılan hukuksal değişikliklerin, eğitim emekçilerinin yaşadıkları sorunları çözmek bir yana onların daha fazla mağdur olmasına neden olduğunu iddia eden

Yurtsever, "Yüz binlerce öğretmen günlük ders ücretlerinin tamamını kesilmesi tehdidiyle karşı karşıya kalmıştır. Bu durum hak ve adalet kavramları ve Anayasa'nın eşitlik ilkesiyle bağdaşlaştırılması mümkün değildir" dedi.

Sık sık slogan atan sendika üyeleri, gerçekleştirdikleri 15 dakikalık oturma eyleminin ardında sessizce dağıldı.

(FT-MET-MEF-Y)

Kaynak: İHA