Hakkari'de 'Mesleki ve Eğitim Fuarı'

Hakkari'de 'Mesleki ve Eğitim Fuarı'

Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlikleri Kapsamında Düzenlenen 'Mesleki ve Eğitim Fuarı'nda Yöresel Kıyafetlerle Defileye Çıkan Kız Öğrenciler, Ünlü Mankenlere Taş Çıkardı.

Hakkari'de 'Mesleki ve Eğitim Fuarı'

Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2007-2008 eğitim öğretim yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Mesleki ve Eğitim Fuarı'nda yöresel kıyafetlerle defileye çıkan kız öğrenciler, ünlü mankenlere taş çıkardı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen fuarda mesleki eğitim liseleri ve yaygın eğitim kurumlarının 1 yıllık süre zarfında yaptıkları ürünler sergilendi. Fuar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrencilerin halk oyunları gösterileriyle başladı. Fuarda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Tanyürek, 2007-2008 eğitim ve öğretim yılının sonunda meslek liseleri ve yaygın eğitim kurumlarının bir yıllık çalışmalarının sergilendiğini söyledi. Tanyürek, "Bu çalışmalar sırasında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, esnaf ve değişik meslek kuruluşlarının emeği olmuştur" dedi.

Konuşmanın ardından Mustafa Kemal Paşa Anaokulu öğrencileri tarafından değişik oyunlar sergilendi. Fuarda en büyük ilgiyi ise Hakkari Kız Meslek Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen defile aldı. Yöresel kıyafetlerle defileye çıkan kızlar, güzellikleri ve hareketleri ile ünlü mankenleri aratmadı. Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu ve beraberindekiler, kız öğrencilerinin yöresel kıyafetlerle düzenlediği defileyi büyük ilgi ile izledi. Defileye katılan kız öğrenciler, amaçlarının yöresel kıyafetleri tanıtmak olduğunu söyledi. Daha sonra fuarda yer alan stantları gezerek öğretmen ve öğrencilerin yaptıkları ürünleri yakından inceleyen Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, emeği geçenlere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Fuara Hakkari Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Emniyet Müdürü Cavit Çevik, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Vural Erol, Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tahir Yaşar, kamu kurum kuruluş amirleri ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı. Fuarda yer alan el sanatları ile öğrencilerin yaptığı buluşlar ve çeşitli ürünlerin akşam saatlerine kadar halkın beğenisine sunulacağı belirtildi.

(NT-AKK-Y) 11.06.2008 20:14 TSİ

Kaynak: İHA