Hakkari'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Hakkari'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Hakkari'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Düzenlenen "Naat Gecesi" Büyük İlgi Gördü.

Hakkari'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Hakkari'de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Naat Gecesi" büyük ilgi gördü.

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası'nın (Eğitim-Bir-Sen) akşam saatlerinde eski İl Kültür Müdürlüğü salonunda hazırlamış olduğu geleneksel 'Naat Gecesi' programına Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tahir Yaşar, daire amirleri, öğretmenler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program öncesi bir konuşma yapan Eğitim Bir Sen İl Başkanı Ramazan Özdemir ile Memur Sen İl Başkanı A. Cabbar Yakar, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar. A. Cabbar Yakar, sevgili peygamberimizin (SAV) şahsında yükselen sevgi seli, bizim medeniyet anlayışımızı insan ve hayat tasavvurumuzu ortaya koymakta olduğunu belirtti. Yakar, "İnsanlar arasında kin ve nefretin, farklıklar arasında çatışmanın alevlendiği, şiddet töre cinayetleri, insan hakları ihlalleri kötü ve zararlı alışkanlıkların

hızla yayıldığı, tabiatın hoyratça kullanıldığı günümüz dünyasında, alemlere rahmet olarak gönderilen yüce Peygamberimizi (SAV) anlamaya ve anlatmaya onun sevgisi etrafında birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız" dedi.

Konuşmalardan sonra kuranı kerimin okunmasının ardında değişik okullardan 8 öğretmen slayt gösterimleri eşliğinde 'Sevgi kasidesi, gelseydin, gelseydin ey resul, gel ey güllerin efendisi' şiirler ve maniler okundu. Program sonunda ise davetlilere gül ve Peygamberimizin hayatını anlatan kitaplar dağıtıldı. Dağıtım sırasında davetliler arasında ise yer yer izdihamlar yaşandı.

(FT-FT-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA