Hakkari'de Kutlu Doğum Hafkası Etkinlikleri

Hakkari'de Kutlu Doğum Hafkası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Hakkari'ye Gelen İlahiyatçı Yazar M. Emin Yıldırım, Hz. Muhammed'in İnsanlara Karşı Gösterdiği Sevginin Öğrenilmesi Gerektiğini Söyledi.

Hakkari'de Kutlu Doğum Hafkası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hakkari'ye gelen İlahiyatçı Yazar M. Emin Yıldırım, Hz. Muhammed'in insanlara karşı gösterdiği sevginin öğrenilmesi gerektiğini söyledi.

Hakkari Eğitim ve Kalkınma Derneği (HEK-DER) tarafından organize edilen ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen 'Peygamber Efendimizle Yaşamak' konulu konferans; Kur'an-ı Kerim tilaveti, şiir dinletisi ve ilahilerle devam etti. Açılış konuşmasını yapan HEK-DER Hakkari Derneği Başkanı Mikail Yiğit, peygamber sevgisinin önemini anlattı. Hz. Muhammed'in sevmenin önemi ve güzellikleriyle ilgili bilgiler veren Yiğit, son Peygamber Hz. Muhammed'in hayatı, kişiliği ve güzel ahlakı hakkında katılımcılara aydınlatıcı bilgiler verdi.

İlahiyatçı Yazar M. Emin Yıldırım ise, Hz. Muhammed'in insanlara karşı gösterdiği sevginin öğrenilmesi gerektiğini anlattı. Yıldırım, Hz. Muhammed'in güzel ahlakından örnekler verdi.

Kutlu Doğum Haftası programına Hakkari İl Müftüsü Yardımcısı Abdullah Akdoğan, sivil toplum örgütleri temsilcileri, imamlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Aşırı kalabalık nedeniyle yer bulamayan bazı vatandaşlar salonun zeminine oturmak zorunda kalırken, bazıları ise ayakta beklemek zorunda kaldı. Programın sonunda İlahiyatçı Yazar M. Emin Yıldırım'ın 'Alemlere Rahmet', 'Sahabeyi Nasıl Anlatmalıyız', 'Vahyi Hayata Taşıma', 'Efendimizin Sıtkı Doğruluğu' adlı kitap ve CD'leri, satışa sunuldu. Yazar daha sonra satılan kitapları tek tek imzaladı. Vatandaşlar kitap ve CD'lerden almak için büyük kuyruklar oluşturdu.

(FA-FT-OK-Y)