Hakkari'de Fidan Dağıtımı

Hakkari'de Fidan Dağıtımı

Hakkari İl Özel İdaresi ile Tarım İl Müdürlüğü'nün Bu Yıl Uygulamaya Geçirdiği 'Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Projesi' Kapsamında Çiftçilere Verilmesi Planlanan 63 Bin Adet Fidanın Dağıtımına Başlandı.

Hakkari'de Fidan Dağıtımı

Hakkari İl Özel İdaresi ile Tarım İl Müdürlüğü'nün bu yıl uygulamaya geçirdiği 'Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Projesi' kapsamında çiftçilere verilmesi planlanan 63 bin adet fidanın dağıtımına başlandı.

Tarım İl Müdürlüğü hizmet binasının önünde düzenlenen fidan dağıtım törenine, Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Azmi Utfan Cinek, Belediye Başkan Yardımcısı İsa Bor, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Erhan Kubat ile çok sayıda çiftçi katıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, bölgede tarım ve hayvancılığın canlanması için devletin çiftçilere her türlü imkanı sağladığını kaydetti. Bugün dağıtılan küçük fidanların 10 yıl sonra kamyonlar dolusu meyve vereceğini de ifade eden Vali Nasuhbeyoğlu, valilik olarak çiftçilere verdikleri desteklerin süreceğini kaydetti.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Tarım Müdürü Mehmet Gündoğdu ise, İl Özel İdaresi ile bu yıl uygulamaya koydukları 'Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Projesi' kapsamında 63 bin adet meyve fidanının toprakla buluşacağını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Nasuhbeyoğlu ile davetliler çiftçilere kendi elleriyle fidanları teslim etti.

(FT-MET-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA