Hakkari'de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri

Hakkari'de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri

Hakkari'de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, Atılan Havai Fişeklerle Kutlandı. Vatandaşlar, Hakkari Semalarını Bir Anda Aydınlatan Havai Fişeklerden Gözlerini Ayıramadı.

Hakkari'de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri

Hakkari'de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, atılan havai fişeklerle kutlandı. Vatandaşlar, Hakkari semalarını bir anda aydınlatan havai fişeklerden gözlerini ayıramadı.

Hakkari Gençlik Sanat Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında Hakkari'de bir ilke imza attı. Cumhuriyet Caddesi'nin trafiğe kapatılması ile birlikte eski Kültür Salonu önünde bekleyen yüzlerce kişi, havai fişeklerin patlatılmasını bekledi. Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan da gençlerin arasında yerini alarak Hakkari semalarındaki havai fişek gösterilerini izledi.

Gençlik Sanat Tiyatrosu'nun İl Kültür Salonu'nda düzenlediği Sanat Gecesi etkinliğinde ise şiir ve müzik dinletileri ile halk oyunları gösterisi yapıldı. Hakkarili gençlerin oynadığı Damat Adayı isimli tiyatro oyunu ise beğeniyle izlendi. Programa Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, İl Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Mehmet Çimen, İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli binbaşılardan Mustafa Çelik ve Sefer Reisoğlu da katıldı.

(FT-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA