Hakkari: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Hakkari: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Hakkari Şehit Selahattin İl Okulu Tarafından Düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamalarında Öğretmenler, Öğrencilerle Birlikte Gönüllerince Eğlendi. Kafalarını Sallayan Öğretmenler, Rock Müziği Hayranlarına Taş Çıkarttı.

Hakkari: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Hakkari Şehit Selahattin İl Okulu tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarında öğretmenler, öğrencilerle birlikte gönüllerince eğlendi. Kafalarını sallayan öğretmenler, rock müziği hayranlarına taş çıkarttı.

Akşam saatlerinde Şehit Selahattin İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı İşadamı Mehmet Seven tarafından Öğretmenlerevi Salonu'nda düzenlediği müzikli yemek şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Geceye Milli Eğitim Müdürü Şevki Yılmaz, Yüksekova İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Rahmi Ceyhan, işadamı Mehmet Seven, Şehit Selahattin İlköğretim Okulu Müdürü Sait Cölemerik, müdür yardımcıları, Sivil Savunma Müdürü Osman Işık, okulun aile birliği üyeleri, öğretmen ve aileleri olmak üzere, yaklaşık 120 kişi katıldı. Yerel sanatçılardan Fuat Ege'nin oluşturduğu Ütopya orkestra ekibi tarafından çalınan canlı müzik eşliğinde öğretmenler adeta kendinden geçti. Kürtçe çalınan hareketli parçaları rock oyununa dönüştüren öğretmenler, ilginç oyunlar sergiledi. Öğretmenlerini yalnız bırakmayan bazı öğrenciler de halaya katıldı.

Gecede konuşan Milli Eğitim Müdürü Şevki Yılmaz, Hakkari dışarıda anlatıldığı gibi olmadığını öğretmenlerin görevlerine başlarken öğrendiğini belirtti. Yılmaz, "Hakkari Türkiye sınırının uç ilinde bulunmaktadır. Buraya Türkiye'nin değişik illerinden öğretmenler geldi. İnsanların ne kadar misafirperver olduklarını gördüler ve artık gitmek istemiyorlar. Burada bir eksikliğimiz var. Hiçbir sosyal etkinlik yok. Bundan dolayı da gönüllerince eğlenemiyorlar. Ancak öğretmenlerevinde yeni bir uygulama başlatarak 15 günde bir veya ayda bir değişik etkinlikler yapacağız" şeklinde konuştu.

İşadamı Mehmet Seven ise yıllardır Şehit Selahattin İlköğretim Okulu'nun velisi olduğunu ifade ederek, bütün okullara katkıda bulunduğunu, ancak "Şehit Selahattin İlköğretim Okulu'na daha çok katkıda bulunayım" diye okulun Aile Birliği Başkanı olduğunu söyledi.

Geceyi düzenleyen okulun Aile Birliği Başkanı işadamı Mehmet Seven'e teşekkür eden Şehit Selahattin İlköğretim Okulu Müdürü Sait Cölemerik, okul olarak çok sağlam bir birlik ve beraberlik oluşturduklarını anlatarak, "İddia ediyorum, bizdeki öğretmen kadroları hiçbir okulda bulunmamaktadır. Bu akşama ilgi gösteren öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.