Hakkari 23 Nisan İlköğretim Okulu'nun Yıl Sonu Etkinliği

Hakkari 23 Nisan İlköğretim Okulu'nun Yıl Sonu Etkinliği

Hakkari 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürlüğü'nün, Bu Yıl İlkini Gerçekleştirdiği Geleneksel 'Pilav Günü' Etkinliğinde Öğrenci ve Veliler Bir Araya Geldi.

Hakkari 23 Nisan İlköğretim Okulu'nun Yıl Sonu Etkinliği

Hakkari 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürlüğü'nün, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği geleneksel 'Pilav Günü' etkinliğinde öğrenci ve veliler bir araya geldi.

Okulun bahçesinde düzenlenen etkinliğe, öğrencilerin yanısıra Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Saraçoğlu, Öğrenci Velileri Derneği Başkanı Cumali Özkan ve çok sayıda veli katıldı. Öğrencilerin, sundukları birbirinde güzel skeç ve oyunlarla başlayan etkinlikte, okulda yıl boyunca derslerde yapılan el sanatları da sergilendi. Mahalli sanatçılarında söyledikleri türkü ve şarkıların ardında Okulu Müdürü Rahmi Taş ve bazı öğretmenler, kendi elleriyle davetlilere pilav ve kavurmada oluşan yemekten dağıttı. Öğrenci Velileri Derneği Başkanı Cumali Özkan ve bazı öğretmenler de okula katkı sağlamak amacıyla makbuz karşılığında velilerden ikram edilen yemek bedeli olarak 5 YTL para topladılar.

Böyle bir etkinliğin Hakkari'de ilk kez düzenlendiğini belirten Öğrenci Velileri Derneği Başkanı Cumali Özkan, amaçları okula katkı sağlamak olan okul müdürü ve yöneticilerini kutladı.

(FT-MET-Y)

08.06.2007 21:10 TSİ

Kaynak: İHA