Hakem İsmet Arzuman, Erman Toroğlu'nu Mahkemeye Verdi

Turkcell Süper Ligi hakemlerinden İsmet Arzuman, futbol yorumcusu Erman Toroğlu'nun kendisini aşağıladığı ve küçük düşürdüğü iddiası ile İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu.

Hakem İsmet Arzuman, Erman Toroğlu'nu Mahkemeye Verdi

Turkcell Süper Ligi hakemlerinden İsmet Arzuman'ın, futbol yorumcusu Erman Toroğlu'nun Vestel Manisaspor- Samsunspor maçından sonra gazetede yazdığı köşe yazısında kendisini aşağıladığı ve küçük düşürdüğü iddiası ile İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na başvurmasının ardından, söz konusu olayla ilgili Erman Toroğlu'nun kendisini 'Samsunspor'un düşmesine neden olan hakem olarak' gösterdiğini söyledi.

Toroğlu'nun yazdığı yazı ile Samsunspor yönetici ve taraftarlarını kendisine karşı tahrik ettiğini ifade eden Arzuman, "Şahsıma karşı yapılan haksızlığa karşı hukuk yoluna başvurdum. Birileri kendi kendini futbol otoritesi olarak gösteriyor. Futbol otoritesi olmak birilerine hakaret etmek değildir. Eleştirebilirsiniz, beğenebilirsiniz veya beğenmeyebilirsiniz ama bu size kesinlikle kimseye hakaret etme hakkı vermez. Birilerine hakaret ederek, rencide ederek pirim yapmak ne kadar doğrudur, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Kimse ile polemiğe girmek istemiyorum. Hukuk yolu ile hakkımı arayacağım" diye konuştu.

FIFA kokartlı hakem İsmet Arzuman, daha önce de Erman Toroğlu hakkında Fenerbahçe-Malatya maçından sonra yaptığı 'Arzuman diye bir hakem var. Değil ağzında düdük, Ankara'da ona dolmuş duraklarında düdük çaldırmazlar" sözü üzerine İzmir 3. Asliye Mahkemesi'nde açtığı davayı kazanarak, Toroğlu'nu 5 bin YTL ödemeye mahkum etmişti.

Kaynak: İHA