Hakan Kalay "Metropol Rüyaları" Resim Sergisi - Haberler
Haberi Paylaş

Hakan Kalay "Metropol Rüyaları" Resim Sergisi

Bültenler - Haberler | Güncel
Hakan Kalay

Hakan Kalay'ın, 8 Aralık 2016 – 7 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek resim sergisi "Metropol Rüyaları" sinemadan müziğe pek çok sanat dalından referanslarla sanatseverlerin karşına çıkıyor.

Kalay'ın bir ressam olarak üretim sürecinde etkin bir biçimde kullandığı çizgi roman karakterleri, fantastik dünya mitleri ve grafikler onun resimlerinin en tanımlayıcı etkenlerindendir. Tommiks, Superman gibi çarpıcı ve sembolik karakterler, ressamın sanat yolculuğu boyunca ona eşlik ederek, sanat vizyonunda ve algısında kendilerine önemli bir yer bulmuşlardır. Sanatçı bu bellek bilgisi ve renkçi, figüratif resim anlayışı ile son derece kişisel ve anlatımcı "metropolde insan" hikayeleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Bu sergide, Galata Kulesi'nden, Atatürk Kültür Merkezi'ne pek çok kent sembolü, alışılmadık kahramanların beklediği, büyük şehre dair fantastik rüyaların modern bir biçimde anlatıldığı hikayeler olarak sanatseverler ile buluşuyor. "Metropol Rüyaları" 8 Aralık 2016 - 7 Ocak 2017 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi'nde görülebilir.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title