Hakan Aysev'e Onur Ödülü

Hakan Aysev'e Onur Ödülü

07.02.2012 08:49 | Son Güncelleme: 07.02.2012 08:49
Hakan Aysev'e Onur Ödülü

Doğuş üniversitesi'nden Hakan Aysev'e onur ödülü!

Doğuş Üniversitesi, sanata ve sanatçıya verilen değerin artırılması, bu sayede toplumun entelektüel gelişmişlik düzeyinin yükselmesine katkı sunulması amacıyla yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Bu kapsamda, ülkemizde çağdaş sanatın gelişmesine katkı sağlayan ve Türkiye'yi dünya çapında başarıyla temsil eden isimlere "Onur Ödülü" verilecek.

Doğuş Üniversitesi Orkestra ve Korosu Sanat Kurulu'nun kararı ile ilk ödüle opera sanatçısı Hakan Aysev değer görüldü. Aysev ödülünü, 13 Şubat Pazartesi günü düzenlenecek törenle alacak. Tören, "Doğuş Üniversitesi Bahar Yarıyılına Merhaba Konseri" kapsamında gerçekleştirilecek.

Konserde; Doğuş Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doğu Gözaçan, Rektör Prof. Dr. Elif Çepni, akademisyenler, mezunlar, öğrenciler ile İstanbul protokolünden konuklar, sanat ve medya dünyasından isimler bir araya gelecek. Programda, 14 Şubat nedeniyle klasikleşen aşk şarkıları ağırlıkta olacak.

Türkiye'yi gururlandıran çalışmalar

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Hakan Aysev, sanat yaşamında birbirinden önemli başarılara imza attı. Özellikle yurtdışında, Türkiye'yi gururlandıran çalışmalar gerçekleştiren Aysev'in sanat yaşamından bazı notlar şöyle:

Salzburg Festivali'nde Haydn'ın "Acis ve Galatea", Offenbach'ın "Les Bavardes" operalarında başrolleri seslendirdi.

Viyana Devlet Operası'nda kadrolu sanatçı olarak, birçok operada görev aldı.

Dünyaca ünlü opera sanatçısı Pavarotti'nin öğrencisi oldu.

Norveç'te Rigoletto, Fransa'da Carmen operalarında sahne aldı.

Düsseldorf, Basel, Texas, Bern, Mannheim, Aachen, Heilderberg operalarında misafir sanatçı olarak görev aldı.

Barcelona Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven'ın 9. senfonisini seslendirdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title