Haiti Haberleri

Haiti haber, Haiti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haiti 12.6.2019
Dünya Nefroloji Derneğinden Türk bilim insanına ödül
Çalışmalarıyla elde ettiği veriler, 50 dolayında bilimsel makaleye temel oluşturarak saygın dergilerde yayımlanan Sever, Sınır Tanımayan Doktorlar'a "Medecins Sans Frontieres (MSF)" takım lideri olarak atandı. Sever, saha deneyimlerini 2003-Bingöl, 2003-Bam (İran), 2005-Kashmir (Pakistan), 2010-Haiti ve 2011-Erciş/Van depremlerinde sahaya yansıtarak çok sayıda afetzedeye yardım etme olanağı buldu.
Haiti 10.6.2019
Haiti'de hükümet karşıtı protesto: 2 ölü, 5 yaralı
AU- Karayipler ülkesi Haiti'de hükümet karşıtı protestolarda çıkan olaylar sonucu 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Haiti 8.6.2019
7 Haziran 2019 Haberleri
7 Haziran 2019 Manşet Haberleri.
Haiti 7.6.2019
DHA DIŞ - Dünyanın en sağlıklı ülkesi: İspanya
Geçen sene altıncı sırada bulunan İspanya, bu yıl İtalya'yı bir basamak aşağı iterek birinciliği elde etti. İki Akdeniz ülkesini İzlanda, Japonya ve İsviçre takip etti.  Bloomberg'ün araştırmasına göre ülkelerin gelir seviyesi ile sağlıklı yaşam seviyesi arasında kuvvetli bir bağ var. Avrupa'nın ve Pasifik Bölgesi'nin ortalama gelir seviyesi yüksek ülkeleri sıralamada üst seviyelerde yer alıyor. Sıralamanın en altında ise Sahra-Altı Afrikası, Yemen ve Haiti gibi gelir seviyesi oldukça düşük bölge ve ülkeler yer alıyor.
Haiti 7.6.2019
Dünyanın en sağlıklı ülkesi: İspanya
Geçen sene altıncı sırada bulunan İspanya, bu yıl İtalya'yı bir basamak aşağı iterek birinciliği elde etti. İki Akdeniz ülkesini İzlanda, Japonya ve İsviçre takip etti.  Bloomberg'ün araştırmasına göre ülkelerin gelir seviyesi ile sağlıklı yaşam seviyesi arasında kuvvetli bir bağ var. Avrupa'nın ve Pasifik Bölgesi'nin ortalama gelir seviyesi yüksek ülkeleri sıralamada üst seviyelerde yer alıyor. Sıralamanın en altında ise Sahra-Altı Afrikası, Yemen ve Haiti gibi gelir seviyesi oldukça düşük bölge ve ülkeler yer alıyor.
Haiti 2.6.2019
İHH'den Latin Amerika ülkelerinde iftar
Dünyanın farklı bölgelerinde Ramazan programları düzenleyen İHH, Latin Amerika'da da Brezilya, Bolivya, Ekvador, Haiti, Kolombiya, Peru ve Venezuela'da yardım faaliyetlerinde bulundu, iftar verdi.
Haiti 23.5.2019
Venezuela'ya 100 Bin Dolarlık İlaç Sevkiyatı Yapacağız"
Türk Kızılayı'nın Amerika bölgesinde çalıştığına dikkati çeken Kınık, "Özellikle afet dönemlerinde biz aşağı yukarı bütün bölgelerde çalışıyoruz. Haiti'de, Meksika'da, volkan patlaması sonrası Guatemala'da çalıştık.
Haiti 14.5.2019
İzler Taşıyan Sergi
İstanbul ve Ankara'da da eş zamanlı olarak açılan sergide sanatçının Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Vietnam, Tibet, Haiti, Laos, Çin, Irak gibi ülkelerde yapmış olduğu çalışmaları yer aldı.
Haiti 26.4.2019
Dört Yetişkinden Biri Çocukken Fiziksel Şiddet Görmüş
Her yıl 15 yaş altında 41 bin çocuk cinayete kurban giderken, çocuklara yönelik kötü muamelenin en yaygın olduğu ülkeler Kenya, Zimbabwe, Haiti, Tanzanya, Malawi ve Kamboçya olarak sıralandı.
Haiti 2.4.2019
2. Uluslararası Kıbrıs Konferansı
Ertuğruloğlu, Kıbrıs'ta "bağımsız iki devlet"in olacağı, "bir Ada iki devlet" modelinin gündeme gelebileceğini belirterek, bunun Haiti ve Dominik Cumhuriyeti gibi örnekleri bulunduğunu vurguladı.
Haiti 1.4.2019
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Antalya, Bodrum, Eskişehir ve Kayseri'de
Karmaşık küresel sorunlar karşısında sıradan insanların ürettiği ve hayata geçirdiği yaratıcı çözümler içeren belgesellerden oluşan SYFF seçkisi Kosta Rika, İspanya, Haiti, Etiyopya, ABD; Hindistan, Kongo, Fransa, Almanya, Mozambik, Filistin, İsrail, Burkina Faso, Sri Lanka, Solomon Adaları, Bangladeş, Hollanda, Avusturya, İtalya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Türkiye'den ilham verici hikayeler içeriyor.
Haiti 28.3.2019
Haiti'de Şili Büyükelçisinin Konvoyuna Saldırı
AU- Haiti'de Şili büyükelçisini taşıyan konvoya silahlı kişiler saldırı düzenledi.
Haiti 20.3.2019
Dünya Mutluluk Raporu Yayınlandı
Listede Güney Sudan'ı sırasıyla Orta Afrika Cumhuriyeti, Afganistan, Tanzanya, Ruanda, Yemen, Malavi, Suriye, Botsvana ve Haiti izledi.
Haiti 19.3.2019
Haiti'de Başbakan Görevden Alındı
AU- Haiti'de Başbakan Jean-Henry Ceant, parlamentoda yapılan oylamayla görevinden alındı.
Haiti 1.3.2019
Cumhur İttifakı'nı Ülkenin Bekası Üzerine Kurduk"
Kendilerini bir arada tutan en önemli unsurların vatan, bayrak, ezan sevgisi, ülke uğruna verdikleri ve verecekleri mücadele hırsı olduğunu belirten Kurum, şunları kaydetti: "Bu süreç ve bundan sonraki süreç aslına bakarsanız değerli kardeşlerim, sadece bizi ilgilendirmiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz her zaman 'Dünya beşten büyüktür' der. Bu Cumhur İttifakı aslına bakarsanız Somali'den Myanmar'a, Haiti'ye, Afrin'e, İdlib'e tüm dünyayı ilgilendiriyor, tüm Orta Doğu'yu ilgilendiriyor.
Haiti 21.2.2019
Haiti'de Otomatik Silahlarla Yakalanan ABD'liler Ülkelerine Döndü
AU- Yolsuzluğa karşı protestoların düzenlendiği Haiti'de plakasız araçlarda otomatik silahlarla yakalanan ABD vatandaşlarının ülkelerine döndüğü bildirildi.
Haiti 18.2.2019
Haiti'de Göstericiler Yine Sokaklarda
Haiti'de yolsuzluk karşıtı protestolar, hükümetin iddiaları derinlemesine araştıracağı ve ekonomik önlemler alacağı açıklamasına karşın sürüyor.
Haiti 13.2.2019
Haiti'deki Protestolar
Haiti'de geçen haftadan bu yana devam eden yolsuzluk karşıtı gösteriler sırasında Tiburon bölgesinde bir hapishaneden 78 mahkum kaçtı.
Haiti 11.2.2019
Haiti'deki Protestolar
Haiti'de geçen haftadan bu yana devam eden yolsuzluk karşıtı gösteriler sırasında çıkan olaylarda en az 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Haiti 9.2.2019
Haiti'de Devlet Başkanı Moise Karşıtı Protesto: 5 Ölü
Haiti'de Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye karşı başlayan ve istifasının istendiği protesto gösterilerinde 5 kişi hayatını kaybetti.
Haiti 8.2.2019
Haiti'deki Yolsuzluk Karşıtı Protestolar
AU- Haiti'de yolsuzluk karşıtı gösteriler sırasında çıkan olaylarda bir kişi daha hayatını kaybetti.
Şu an buradasınız: Haiti Haberleri | Haiti Haber - Haberler - Sayfa 4 - Haiti haberleri, son dakika haiti haber ve gelişmeleri burada. İzmir'de göçmen kaçakçılarına operasyon düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 17:27:26. #1.14#
title