HADİSE HABERLERİ

Hadise haber, Hadise son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hadise - 11.8.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten "Mavi Vatan" açıklaması Açıklaması
Yapılan faaliyetlerin "Mavi Vatan" içerisinde olduğunu, Yunanistan'ı ilgilendiren bir konunun bulunmadığını vurgulayan Çelik, "Son hadise, Akdeniz'de gerginliği arttıran tarafın Türkiye değil, Yunanistan olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
Hadise - 8.8.2020
Sur Kaymakamlığından "Kürtçe mevlidin kesildiği" iddiasına yalanlama Açıklaması
Kürtçe mevlidin okunmasının önünde hiçbir engel bulunmadığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yapılan araştırmada, taziye sahipleri, mahalle imamı, muhtarı ve sakinleri, hiçbir şekilde böyle bir hadise yaşanmadığını teyit etmişlerdir.
Hadise - 5.8.2020
Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi: "Tunus Meclisi ve halkı Lübnan halkıyla dayanışma içindedir"
Görüşmede, "Tunus milletvekilleri ve tüm Tunus halkı bu üzücü hadise karşısında Lübnan halkıyla dayanışma içindedir.
Hadise - 31.7.2020
30 Temmuz 2020 Haberleri
30 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Hadise - 30.7.2020
Türkiye karşıtı Orta Doğu rejimlerinin Ayasofya hüsranı
Mısır'daki bu söylemlerin arkasında siyasi saikler olduğu unutulmamalı. Ülkede 2013 yılında gerçekleşen darbeyle iktidara gelen Abdulfettah Es-Sisi yönetimi altında, El-Ezher ve Mısır Müftülüğü gibi kurumlar rejimin tam anlamıyla birer enstrümanı haline gelmiş durumdalar. Aslında El-Ezher'in tamamen Mısır'daki otokratik yönetimlerin kontrolünde işleyen bir kurum haline gelişi yeni bir hadise değil.
Hadise - 29.7.2020
HDP'li Gergerlioğlu: "Camiler, hutbelerde insanlara lanet okuma yeri değildir"
Geçen hafta Ayasofya'nın yeniden ibadete açıldığına dikkati çeken Gergerlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Diyanet İşleri Başkanı hutbeye kılıçla çıktı ve tüm dünyaya mesaj verdi. 21. yüzyılda, Ortaçağ veya ilkçağlardaki 'kılıç hakkı' tabirini kullanarak, 'Ayasofya'yı ele geçirip burada ibadet hakkının Müslümanlarda olduğunu' söylemek doğru bir tavır değil. 21. yüzyıldayız. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, Kopenhag Kriterleri, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesini kabul etmiş bir ülkeyiz. Bunlar, Anayasa'mıza da derç edilmiş. Ortaçağ'a ait kavramlar olan 'kılıç hakkı' gibi kavramları din istismarı yaparak bir cami açılışında kullanmak kesinlikle kabul edilebilecek bir hadise değil.
Hadise - 27.7.2020
İtalya'da düzensiz göçmenler toplu halde kaçtı
Diğer yandan, benzer bir hadise dün Caltanisetta kentindeki düzensiz göçmen karşılama merkezinde de yaşanırken, kaçmayı başaran 184 göçmenden 120'sinin, güvenlik güçleri tarafından bugün bulunduğu, 60 kadarını ise arama çalışmalarına devam edildiği bildirildi.
Hadise - 27.7.2020
"Soluk" ve "Siyah Güneş" sinemaseverlerle buluştu
Çiltepe, ilk senaryoda da cenazeye yetişmeye çalışan bir karakter olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Hamburg'da yaşıyorum. Dedem öldü, ben Hamburg'daydım ve gidemedim. Hikayeyi yazmıştım, bu hadise gerçekleştikten sonra yetişememe ya da belki biraz istemsiz geç kalmaya çalışma hali nasıl olur diye düşünürken böyle bir hikaye ortaya çıktı.
Hadise - 24.7.2020
Mavi Nil sorunu Türkiye-Etiyopya stratejik ortaklığını güçlendirir mi?
Birtakım karanlık odaklar kuşkusuz Türkiye'nin Etiyopya ile ilişkilerini derinleştirmesini "Erdoğan Mavi Nil üzerinden Arapları vurdu" şeklinde yorumlamak için fırsat kolluyor. Halihazırda manipülatör sanal odaklar Hedasi Barajı'nı Türk radar ve füze sistemlerinin koruyacağı iddiasına varan haber ve yorumlara yer veriyorlar. Buna rağmen Türkiye'nin Etiyopya ile su siyaseti üzerinden işbirliği yapabileceği alanlar bulunuyor. Geçmişte Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) başta olmak üzere Irak ve Suriye'ye giden su yolları üzerinde barajlar inşa etmiş bir ülke olarak Türkiye'nin bu hususta tecrübe ve teknik kapasitesi bulunuyor. Tansiyonun düşürülmesi adına bu tecrübenin paylaşımı bile başlı başına önemli bir hadise.
Hadise - 23.7.2020
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü
"Bazıları uzlaşma yerine oylama ile kendi çıkarlarını dayatıyor" Özellikle Batı ülkelerinin birtakım uluslararası standartları olması gerektiği gibi değil kendi dar çıkarları doğrultusunda yorumlamaya çalıştığını belirten Lavrov, bunun olumsuz bir hadise olduğunu ve kesinlikle desteklemediklerini ifade etti.
Hadise - 23.7.2020
Başkan Özkan Altun'dan ahırı yanan besiciye geçmiş olsun ziyareti
Yaşanan olayın son derece üzücü olduğunu belirten Altun, "Dün akşam saatlerinde hepimizi üzen hadise nedeniyle bir kez daha İdris Gül, ailesi ve mahalle sakinlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Hadise - 19.7.2020
Prof. Dr. Haluk Selvi: "Ermenistan'ın Tovuz'a saldırı hedefi Bakü petrolleri"
Karabağ meselesinde Azerbaycan'a destek veren en güçlü ülkenin Türkiye olduğunu aktaran Selvi, "Türkiye bu işgali tanımadı, protesto etti ve Ermenistan'la tüm siyasi ilişkilerini kesti. Bu konuda tüm dünyayı karşımıza aldık, burada Türkiye'nin büyük bir fedakarlığı var. Hadise insan haklarına aykırı olarak toprakların işgal edilmesidir.
Hadise - 17.7.2020
"Destanlaşan 15 Temmuz Ruhu" konferansı
Kadıköy Aziz Berker İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleşen konferansta konuşan İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi Müdürü, şair ve yazar Ziya Karatekin, 15 Temmuz'un Türk tarihi için önemli bir hadise olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hadise Haberleri | Hadise Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Hadise haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hadise kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Partili Niyazi Güneş'ten seçim barajı değerlendirmesi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 19:38:42. #1.14#
title