Hadim Haberleri

Hadim haber, Hadim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hadim - 08.01.2020
Konya'nın 6 ilçesinde eğitime kar engeli
Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Taşkent, Hadim, Kadınhanı, Sarayönü, Bozkır ile Yunak'ta ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 9 Ocak Perşembe ara verildiği bildirildi.
Hadim - 07.01.2020
Konya Valisi Toprak'ın Hadim ziyareti
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak Hadim ilçesini ziyaret etti.
Hadim - 07.01.2020
Hadim'de çok sayıda mahalleye elektrik verilemiyor
Konya'nın Hadim ilçesinde çok sayıda mahalleye elektrik verilemiyor.
Hadim - 07.01.2020
Konya'nın Ahırlı ilçesinde eğitime kar engeli
Öte yandan, dün İlçe Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, Taşkent, Hüyük, Derebucak, Yalıhüyük, Seydişehir, Bozkır ve Hadim'de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği duyurulmuştu.
Hadim - 07.01.2020
Konya'nın bazı ilçelerinde eğitime kar engeli
Konya'nın Hadim, Taşkent, Bozkır, Ahırlı, Seydişehir, Hüyük, Akören, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır ve Yalıhüyük ilçelerinde kar yağışından dolayı okullar salı günü tatil edildi.
Hadim - 06.01.2020
Konya'nın 7 ilçesinde eğitime kar engeli
İlçe Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Taşkent, Hüyük, Derebucak, Yalıhüyük, Seydişehir, Bozkır ve Hadim'de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.
Hadim - 06.01.2020
Konya'nın Taşkent ve Hadim ilçelerinde eğitime verilen ara uzatıldı
Konya'nın Hadim ve Taşkent ilçelerinde yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı eğitime verilen ara bir gün daha uzatıldı.
Hadim - 06.01.2020
Konya'nın iki ilçesinde kar tatili 1 gün uzatıldı
Konya'nın Hadim ve Taşkent ilçelerinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 7 Ocak Salı günü eğitime verilen kar tatili 1 gün daha uzatıldı.
Hadim - 06.01.2020
Konya'nın Akşehir, Hüyük ve Hadim ilçelerinde eğitime kar engeli
Konya'nın Akşehir, Hüyük ve Hadim ilçelerindeki ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının, yoğun kar yağışı nedeniyle öğleden sonra tatil edildiği bildirildi.
Hadim - 06.01.2020
Kara yollarında durum
Bozkır-Hadim yolunun 26-40.
Hadim - 02.01.2020
Hadim'de eğitime kar engeli
Konya'nın Hadim ilçesinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.
Hadim - 02.01.2020
Kara yollarında durum
Bozkır-Hadim yolunun 26-40.
Hadim - 30.12.2019
Konya'da 6 ilçesinde eğitime kar engeli
Konya'nın Hadim, Taşkent, Ahırlı, Bozkır, Akören ve Güneysınır ilçelerinde yoğun kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Hadim - 30.12.2019
Konya'nın 5 ilçesinde eğitime kar engeli
Kentin Ahırlı, Bozkır, Güneysınır, Hadim ve Taşkent ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.
Hadim - 25.12.2019
Hadim'de kar yağışı etkili oluyor
Konya'nın Hadim ilçesinde etkili olan kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü.
Hadim - 23.12.2019
Hadim'de kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı
Konya'nın Hadim ilçesinde kadına yönelik şiddetle mücadele konulu toplantı düzenlendi.
Hadim - 22.12.2019
Yönetmen Mesut Uçakan, "İletişim Buluşmaları"na konuk oldu Açıklaması
İzleyiciyle buluşmayı bekleyen "Suveyda" adlı son filminde 11 yaşında Hadim'in hafız olma çabalarını ve Anadolu'nun bir köyünde 1930 ve 1940'lı yıllarda yaşananları ele aldığını anımsatan Uçakan, 40 yıl sonra dahi film çekerken yaşadıkları zorluklara rağmen bu çabayı ve niyeti muhafaza ettiklerini dile getirdi.
Hadim - 18.12.2019
SÜ Rektörü Mustafa Şahin Karapınar'da anma proğramına katıldı
Programa Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Kara, Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Karapınar Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkan Vekili Osman Arı, SÜ Taşkent MYO Müdürü Prof. Dr. Hasan Bal, SÜ Hadim MYO Müdür Öğretim Görevlisi Ertuğrul Karataş, Müdür Ceylan'ın babası Mehmet Emin Ceylan ile Eşi Seyhan Ceylan, çocukları, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Hadim - 11.12.2019
Toroslar'ın "esrarengiz" tarihi yapıları merak uyandırıyor
Konya'nın Toroslar üzerine kurulu ilçeleri Hadim ve Taşkent'teki, tarihi Roma dönemine uzanan, 5-6 metrelik kule benzeri taş yapılar, mimarisiyle merak uyandırıyor.
Hadim - 05.12.2019
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan, Kılıçdaroğlu'na tepki
KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ Cumhurbaşkanlığı himayesinde 27-30 Kasım tarihleri arasında kentte gerçekleşen ahilik fuarının, Kırşehir yerine Konya'da yapılmasının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine isim vermeden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. 'Ahilik Haftası'nın her yıl Kırşehir'de kutlandığını belirten Altay, şunları söyledi: "Bunu eleştirenler olayın farkında değil. Birincisi, Ahilik Haftası etkinlikleri eylül ayında gerçekleşiyor. Eylül ayında da Kırşehir'de gerçekleştirildi. Kürsüden bizi eleştiren zatı muhterem de, kendisi gitmedi bu toplantıya. Ahilik bu kadar önemliyse, 'Niye Kırşehir'e gitmediniz?' diye  bir soru ortaya çıkar. Ahiliğin merkezi ve başkenti Konya'dır. Sözümün arkasındayım. Çünkü Konya bir Selçuklu başkentidir. Ahi Evran, Selçuklu kültürünün, Selçuklu medeniyetinin yetiştirdiği en önemli insanlardan birisidir. Biz Ahilik Haftasını Konya'da kutlamıyoruz. Yaptığımız şey ahilik fuarı ve ahilik çalıştayıdır. Ahi Evran'ın tanıtılması için, Konya Büyükşehir olarak bugüne kadar çalıştığımız gibi bugünden sonra da çalışmaya devam edeceğiz. İki konu arasında farkı bilmeyenler, kürsüden Konya'yı eleştirme konusu olunca rahat rahat konuşuyorlar. Ama şunu ifade etmek isterim, geçen yıl, 'Yılın Ahisi'nin Konya'dan çıktığını, yılın çırağının bu yıl Konya'dan çıktığını hatırlatarak, Konya'nın ahiliğin başkenti olduğunun ispatı da budur. Konya ahilik kültürünün hala yaşatıldığı bir şehirdir ve Selçuklu 'ya ait her şeyin sahibi ve başkenti biziz. Bunu sonuna kadar da savunmaya devam edeceğiz." 'ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR' Algı operasyonu yapıldığını öne süren Altay, "Eğer bir ceza olduğunu düşünenler varsa eylül ayında Kırşehir'e giderlerse orada Ahilik Haftası etkinliğinin kutlandığını görebilirler. Biz de eylül ayında Kapu Camii'nde ve bedesten de programlar yaptık. Yılın çırağını Kırşehir'e gönderdik. Algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Nedense bir kısım medya da Konya ile ilgili, iyi veya hayırlı haber yapmadan, mercekle arayarak bunları gündeme taşımaya devam ediyorlar. Umuyorum ki bu bir kısım medya da Konya'nın yaptığı güzellikleri bir gün manşetten yazar, biz de şahitlik ederiz. Böylece tarafsızlık ilkesine uyduklarını biz de inanırız" diye konuştu.  'YERKÖPRÜ ŞELALESİNDE BİR TEK AĞAÇ BİLE KESİLMEDİ' Sosyal medyada tartışılan Konya'nın Hadim ilçesindeki Yerköprü Şelalesi'ndeki düzenlemeye de değinen Altay, tek bir ağacın kesilmediğini belirtti.
Hadim - 05.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-16
KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ Cumhurbaşkanlığı himayesinde 27-30 Kasım tarihleri arasında kentte gerçekleşen ahilik fuarının, Kırşehir yerine Konya'da yapılmasının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine isim vermeden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. 'Ahilik Haftası'nın her yıl Kırşehir'de kutlandığını belirten Altay, şunları söyledi: "Bunu eleştirenler olayın farkında değil. Birincisi, Ahilik Haftası etkinlikleri eylül ayında gerçekleşiyor. Eylül ayında da Kırşehir'de gerçekleştirildi. Kürsüden bizi eleştiren zatı muhterem de, kendisi gitmedi bu toplantıya. Ahilik bu kadar önemliyse, 'Niye Kırşehir'e gitmediniz?' diye  bir soru ortaya çıkar. Ahiliğin merkezi ve başkenti Konya'dır. Sözümün arkasındayım. Çünkü Konya bir Selçuklu başkentidir. Ahi Evran, Selçuklu kültürünün, Selçuklu medeniyetinin yetiştirdiği en önemli insanlardan birisidir. Biz Ahilik Haftasını Konya'da kutlamıyoruz. Yaptığımız şey ahilik fuarı ve ahilik çalıştayıdır. Ahi Evran'ın tanıtılması için, Konya Büyükşehir olarak bugüne kadar çalıştığımız gibi bugünden sonra da çalışmaya devam edeceğiz. İki konu arasında farkı bilmeyenler, kürsüden Konya'yı eleştirme konusu olunca rahat rahat konuşuyorlar. Ama şunu ifade etmek isterim, geçen yıl, 'Yılın Ahisi'nin Konya'dan çıktığını, yılın çırağının bu yıl Konya'dan çıktığını hatırlatarak, Konya'nın ahiliğin başkenti olduğunun ispatı da budur. Konya ahilik kültürünün hala yaşatıldığı bir şehirdir ve Selçuklu 'ya ait her şeyin sahibi ve başkenti biziz. Bunu sonuna kadar da savunmaya devam edeceğiz." 'ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR' Algı operasyonu yapıldığını öne süren Altay, "Eğer bir ceza olduğunu düşünenler varsa eylül ayında Kırşehir'e giderlerse orada Ahilik Haftası etkinliğinin kutlandığını görebilirler. Biz de eylül ayında Kapu Camii'nde ve bedesten de programlar yaptık. Yılın çırağını Kırşehir'e gönderdik. Algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Nedense bir kısım medya da Konya ile ilgili, iyi veya hayırlı haber yapmadan, mercekle arayarak bunları gündeme taşımaya devam ediyorlar. Umuyorum ki bu bir kısım medya da Konya'nın yaptığı güzellikleri bir gün manşetten yazar, biz de şahitlik ederiz. Böylece tarafsızlık ilkesine uyduklarını biz de inanırız" diye konuştu.  'YERKÖPRÜ ŞELALESİNDE BİR TEK AĞAÇ BİLE KESİLMEDİ' Sosyal medyada tartışılan Konya'nın Hadim ilçesindeki Yerköprü Şelalesi'ndeki düzenlemeye de değinen Altay, tek bir ağacın kesilmediğini belirtti.
Hadim - 04.12.2019
Yerköprü Şelalesi bölgesinde çökme riski
KONYA'nın Hadim ilçesinde 'gizli cennet' olarak bilinen Yerköprü Şelalesi'nin yakınındaki tepelik ve yamaçlık alanda çökme riski bulunuyor.
Hadim - 03.12.2019
Kıbrıs gazisinin cenazesi Hadim'de toprağa verildi
Konya'nın Hadim ilçesinde hayatını kaybeden Kıbrıs gazisi 66 yaşındaki Selami Topkara'nın cenazesi ilçe mezarlığına defnedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hadim Haberleri | Hadim Haber - Haberler - Sayfa 7 - Hadim haberleri, son dakika hadim haber ve gelişmeleri burada. Yerköprü Şelalesi güzelliğiyle görenleri hayran bırakıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 04:43:44. #1.16#

title