Hadim Haberleri

Hadim haber, Hadim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hadim - 11.6.2020
Konyalı kiraz üreticileri fiyatlardan memnun
Yüksek rakımı dolayısıyla ülkede kiraz hasadının en geç yapıldığı yerlerden biri olan Konya'nın Hadim ilçesinde bu meyvenin kilogramı 15-20 liradan alıcı buluyor.
Hadim - 9.6.2020
Konya'da yerleşim yerine düşen kartal yavrusu koruma altına alındı
Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Durmuş ise kartal yavrusunun yumuşak doku zedelenmesi olduğunu belirterek "Misafirimizin tekrar doğaya bırakılması için Hadim Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine teslim edeceğiz.
Hadim - 29.5.2020
Konya'nın ilçelerinde salgın sonrası ilk cuma namazı kılındı
Hadim ilçesinde uzun bir aranın ardından kapalı olan camiler, cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.
Hadim - 24.5.2020
Konya'nın Hadim ilçesinde yüksek kesimlere kar yağdı
Konya'nın Hadim ilçesinde mayısta kar yağışı etkili oldu.
Hadim - 20.5.2020
Bakan Gül: "Toplumun sizden adalet gibi çok önemli bir beklentisi olacak"
Gül, konuşmasında şunları kaydetti: "Adaletin garantisi sizin bağımsız ve tarafsız bir anlayışla meslek etiğine uygun şekilde ifa edeceğiniz yargısal tasarruflarınız olacaktır. Bildiğiniz gibi, mesleğinizin etik ilkeleri geçtiğimiz yıl HSK tarafından Türk Yargı Etiği Bildirgesi ile objektif bir temele oturtuldu. Meslek vakarın ve etik ilkelerin içeriği, kişiden kişiye değişen yaklaşımla değil, artık Türk Yargı Etiği Bildirgesi'nde ilan edilen şekliyle genel bir anlam kazandı. Bildirgenin ilk maddesi şöyledir; 'hakim ve savcılar insan onuruna saygılıdır, insan haklarını korur ve herkese eşit davranır.' Unutmayın bu ilkeler mesleğe adım attığınız şu gün itibariyle artık sizin de milletimize sözünüzdür. Çünkü bugün siz artık adına karar vereceğiniz millete hakim olmak için değil hadim olmak için yola çıkıyorsunuz.
Hadim - 20.5.2020
GRAFİKLİ- Hafter'i silahlandırmak için servet harcayan BAE, Libya'da istediğini elde edemedi
- BAE'nin Libya'daki işgal faaliyetleri Abu Dabi yönetiminin gayrimeşru milislere destek vererek başladığı Libya'daki müdahalesi, ülkedeki Hadim ve Cufra askeri hava üslerini doğrudan kontrolüne geçirip işgal etme ve ülke topraklarında sürekli varlık göstermeye dönüştü.
Hadim - 16.5.2020
Libyalı bakandan BAE ile ilişkileri kesme çağrısı
BAE'nin yönetimindeki Bingazi yakınındaki el-Hadim Askeri Hava Üssü'nde, Emirlikler'e ait savaş uçakları ve silahlı insansız hava araçlarının, Libya'daki sivil noktaları vurduğu saldırılar BM raporlarında da aydınlatıldı.
Hadim - 12.5.2020
Giden Gelmez Dağları'nda yaban hayatı koruma altında
Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinin Beyşehir ve Hadim bölgesinden gelen ekipleri, Giden Gelmez Dağları'nda yaşayan yaban keçilerinin bölgesini kontrol altında tutarak, korunmasını sağlıyor.
Hadim - 11.5.2020
Hadim'de yüzde 75 hibe destekli tohum dağıtıldı
Konya'nın Hadim ilçesinde çiftçilere yüzde 75 hibe destekli fasulye tohumu dağıtıldı.
Hadim - 9.5.2020
"Çilem değil cennetim" dediği engelli kızına gözü gibi bakıyor
Konya'da Toroslar üzerine kurulu Hadim ilçesinde yaşayan 54 yaşındaki Şerife Çakıcı, doğuştan bedensel ve zihinsel engelli 39 yaşındaki kızına duyduğu sevgi, görenleri duygulandırıyor.
Hadim - 5.5.2020
Konya'da mahalle yollarındaki çalışmalar devam ediyor
İlçelerin ihtiyaç önceliklerine göre yatırımları sürdürdüklerini aktaran Altay, şunları kaydetti: "Konya'nın merkez ve tüm ilçeleriyle altyapısı tamamlanmış, topyekun kalkınmış bir şehir olması için gayret gösteriyoruz. 2020 yılı yatırım programında yer alan 19 ilçeye bağlı mahallelerde yaklaşık 300 kilometrelik mahalle yolu yatırımları yoğun olarak devam ediyor. Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler dahil, sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışmalara devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Meram, Çumra, Yunak, Tuzlukçu, Kadınhanı, Derbent, Derebucak, Hüyük, Yalıhüyük, Taşkent, Hadim, Güneysınır, Ereğli, Halkapınar, Emirgazi, Kulu, Cihanbeyli, Sarayönü ve Altınekin ilçelerine bağlı 300 kilometrelik mahalle yolunda genişletme ve standart yükseltme çalışmaları yapıyor.
Hadim - 4.5.2020
Abu Dabi'nin bölgesel hırsları kaos üretiyor
Abu Dabi yönetiminin darbeci Hafter'e silah ve askeri teçhizat desteği de son aylarda katlanarak artmaya devam etti. Mart ve Nisan aylarında Hafter'e bağlı güçlere üç askeri kargo uçağı dolusu askeri teçhizat Abu Dabi'deki Suveyhan Hava Üssü'nden Libya'nın el-Merc şehrindeki el-Hadim Hava Üssü'ne gönderildi.
Hadim - 1.5.2020
Hafter Libya'da sıkıştıkça destekçisi BAE saldırganlaşıyor
BAE'nin, Sudan'dan gelen paralı askerlerin Libya'ya ulaştırılmasından Hafter milislerinin elindeki Çin yapımı SİHA'lara, ülkenin doğusundaki Hadim Askeri Üssü'nü kullanarak savaş uçakları ve helikopterleriyle çeşitli saldırılar düzenlemesinden Libya'nın doğusuna tonlarca jet yakıtı göndermeye kadar uzanan geniş sicili, BM'nin ve bağımsız araştırma kuruluşlarının raporlarında kapsamlı biçimde yer aldı.
Hadim - 30.4.2020
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti: "Ülkedeki 3 hava üssü yabancı güçlerin işgali altında"
UMH'ye bağlı silahlı birliklerin sözcüsü Yarbay Muhammed Kununu, Öfke Volkanı Operasyonu Basın Merkezi'nde yer alan açıklamasında, harita ve görsellerle ülkedeki Vatiyye, Cufra ve El-Hadim hava üsleriyle ilgili bilgi verdi.
Hadim - 22.4.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 23 Nisan mesajı Açıklaması
Bahçeli, isli gaz lambalarının altında zaferle perçinlenmiş günlerin siyasi ve stratejik hazırlıklarının, milli haznede mahfuz duran imanla pekiştiğine dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı: "Kıt imkanlarla kutlu bir iradenin tezahürü, yokluk ve yıkım safhasından, hayat ve varlık sahasına geçişin teşkilatlı, temkinli ve tedarikli hedefleri imanla, irfanla, itimatla temin edilmiştir. Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin müjdesi ve mukaddemesidir. Aynı zamanda milli beka haklarımızın, milli istiklal özlemlerimizin kararlılıkla ve kahramanca müdafaa edildiği tarih kürsüsü, millet eseri, demokrasi beşiğidir. İlk Meclisin manevi harcı dualarla, salavatlarla, Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle, ihlaslı ve milli gönüllerle karılmıştır. Bir cuma günü, kurbanlar kesilerek, yüksek katılım eşliğinde ve büyük ümitler bağlanarak Türk milletinin zalimlere teslim olmayacağı, tarih sahnesinden çekilmeyeceği hem asrın idrakine söyletilmiş, hem de yedi düvele ilan edilmiştir. İlk Meclisin muhterem mebusları değişik fikir ve düşünce mecralarından, farklı farklı sosyal ve siyasi muhitlerden doğup gelseler de hepsi vatanseverlik ortak paydasında buluşmuş, düşman karşısında hepsinin seda ve sevdası bir ve aynı olmuştur. Nitekim ilk Meclis tarihi özellikleri ihtiva eden vatan ve vicdan görevini layüsel şekilde değil layık-i veçhileyle yerine getirmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, ordular kurup yöneten kudretli ve kumandan bir Meclistir. Savaşlar kazanan muhkem ve muzaffer bir Meclistir. Siyaset üreten, hedefler belirleyen, müzakere ve mutabakatla kanunlar yapan hür ve demokratik bir Meclistir. Memleket ve millet davasını her şeyin önünde ve üstünde gören iradeli ve inançlı bir Meclistir. Hiç kuşku yok ki, Türkiye Büyük Millet Meclisi hem bir asır önce hem de 15 Temmuz'da işgalcilere direnen, istila emelleri karşısında devleşen Gazi bir Meclistir. Elbette Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye'dir, Türk milletinin ta kendisidir. Kurucu kahramanlar, en çetin anların vaziyet ve vahametine takılmadan meşruluk ve hukukilik arayışından taviz vermemişlerdir. Atılan her adım, alınan her karar, tayin ve tespit edilen her amaç aziz milletimizin irade keyfiyetine dayanmış, temsil kemiyetiyle taçlanmıştır. Gazi Meclis Türk milletinin muazzam bir başarısı, şeameti her seferinde yerle bir eden şehadet bilincinin emanettir." "Bölücü mihraklarla emel birlikteliğine heves etmeleri hazin verici bir çarpıklıktır" Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hadim ve hakim döneminin resmen başlamasıyla TBMM'nin daha da güçlenip asli ve temel fonksiyonlarına tam manasıyla odaklandığını kaydeden Bahçeli, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu yalın gerçeği göremeyen, görmek istemeyen müflis siyasi tacirlerin yalan ve iftiraları milletimizin sinesinden dönmeye mahkum ve mecburdur.
Hadim - 8.4.2020
Hadim'de sosyal yardımlar evlere teslim ediliyor
Konya'nın Hadim ilçesinde, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı" kapsamında yapılan sosyal yardım ödemeleri, hak sahiplerine evlerinde yapılıyor.
Hadim - 5.4.2020
Konya "evde kaldı" parklar ve mesire alanları sessizliğe büründü
Kent merkezindeki Türk Yıldızları Parkı ile doğal güzellikleriyle oldukça yoğun kalabalığı çeken Hadim ilçesindeki Göksu Şelalesi'ndeki piknik ve mesire alanlarının da boş olduğu gözlendi.
Hadim - 3.4.2020
Hadim'de "Vefa Sosyal Destek Grubu" yaşlıların ve hastaların yardımına koşuyor
Konya'nın Hadim ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçları Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" tarafından karşılanıyor.
Hadim - 3.4.2020
Libya'da, UMH tarafından başlatılan "Barış Fırtınası" operasyonu devam ediyor
Öte yandan birkaç gün önce BAE'nin Suveyhan Askeri Hava Üssü'nden kalkan iki askeri kargo uçağı, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Hafter milislerince kontrol edilen El-Merc şehrinin güneyindeki BAE'ye ait El-Hadim Askeri Üssü'ne inmişti.
Hadim - 3.4.2020
Kara yollarında durum
Bozkır-Hadim yolunun 26-40.
Hadim - 1.4.2020
Yaş ortalaması 65'in üzerinde olan mahallede çıt çıkmıyor
Konya'nın Hadim ilçesinde, sakinlerinden en genci 53 yaşında olan 59 nüfuslu Oduncu Mahallesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma sınırlaması nedeniyle sessizliğe büründü.
Hadim - 31.3.2020
Libya'daki UMH: BAE'den kalkan 2 kargo uçağı Hafter'in kontrolündeki bölgeye indi
UMH'ye bağlı Öfke Volkanı Operasyonu Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, BAE'nin Suveyhan Askeri Hava Üssü'nden kalkan 2 askeri kargo uçağının, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Hafter milislerince kontrol edilen El-Merc şehrinin güneyindeki BAE'ye ait El-Hadim Askeri Üssü'ne indiği belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hadim Haber, Hadim Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Hadim haber sayfamızda Hadim haberleri okuyabilir, Hadim son dakika haberleri ve güncel Hadim gelişmelerini görebilirsiniz. Hadim'de sosyal konut inşaatları başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 06:18:34. #1.15#
title