Hadim Haberleri

Hadim haber, Hadim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hadim - 19.6.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Konya'da muhtarlarla buluştu Açıklaması
Bu programı, Türkiye'nin kalkınmasında adeta bir seferberlik olarak gördüklerine işaret eden Kurum, şunları kaydetti: "Bu kapsamda Konyamıza dair çok özel projelerimiz ve çalışmalarımız var. Sosyal konut projelerinden altyapı ve üstyapı çalışmalarına, kentsel dönüşümden millet bahçelerine, sıfır atık projesinden ekolojik koridorlara ve tarihi meydanların ihyasına kadar çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda, 900 bin metrekarelik alanda inşa ettiğimiz Meram Millet Bahçesi'nin yanı sıra eski stat yerinde 108 bin metrekarelik alanda Meram 2. Etap Millet Bahçesi'ni yapıyoruz. Beyşehir, Ereğli, Karapınar, Sarayönü, Seydişehir, Yalıhüyük, Çumra, Kadınhanı ve Tuzlukçu'da millet bahçeleri inşaatlarımız devam ediyor." "İnşaatlarımızı büyük oranda 2020 sonuna kadar tamamlayacağız" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan 50 bin sosyal konut projesi kapsamında çalışmaların sürdüğünü belirten Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: "Selçuklu, Karapınar, Beyşehir, Akören, Hüyük, Hadim ve Yunak'ta 7 projede toplam 2 bin 396 konut projesi başlatmıştık.
Hadim - 19.6.2020
"Güçlü şehirlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var"
"KONYA'DA 4 BİN 53 YENİ KONUT İNŞA EDECEĞİZ" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatlarıyla başlatılan 50 bin sosyal konut projesi kapsamında müjdeleri olduğunu söyleyen Bakan Kurum şöyle devam etti: "Selçuklu Ardıçlı'da bin 57, Karapınar'da 317, Beyşehir'de 405, Akören'de 219, Hüyük'te 157, Hadim'de 147 ve Yunak'ta 94 adet olmak üzere 7 projede toplam 2 bin 396 adet konut projesi başlatmıştık.
Hadim - 19.6.2020
Hadim'de kiraz alım merkezi ihalesi yapıldı
Hadim Belediyesi tarafından, Çobanağacık mevkisinde bulunan kiraz alım tesisi dükkanları için kira ihalesi yapıldı.
Hadim - 19.6.2020
Hadim-Belören yolunda çalışmalar sürüyor
Konya'nın Hadim ilçesinde yol yapım çalışmaları sürüyor.
Hadim - 18.6.2020
Son dakika haberi | Doğasıyla cezbeden Yerköprü Şelalesi misafirlerini ağırlamaya başladı
Gelen son dakika haberlerine göre Konya'nın Hadim ilçesinde derin vadisi ve doğal güzelliğiyle ziyaretçileri büyüleyen, yeşil ile mavinin buluştuğu Yerköprü Şelalesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzun süre evden çıkmayan vatandaşların ilgi odağı oldu.
Hadim - 11.6.2020
Konyalı kiraz üreticileri fiyatlardan memnun
Yüksek rakımı dolayısıyla ülkede kiraz hasadının en geç yapıldığı yerlerden biri olan Konya'nın Hadim ilçesinde bu meyvenin kilogramı 15-20 liradan alıcı buluyor.
Hadim - 9.6.2020
Konya'da yerleşim yerine düşen kartal yavrusu koruma altına alındı
Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Durmuş ise kartal yavrusunun yumuşak doku zedelenmesi olduğunu belirterek "Misafirimizin tekrar doğaya bırakılması için Hadim Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine teslim edeceğiz.
Hadim - 7.6.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Alanya- Hadim yolu üzerinde Gevne Yaylası mevkiinde yola dökülen zifte yapışarak mahsur kalan keçi yavrusunu görenler yardıma koştu.
Hadim - 7.6.2020
Alanya'da yol yapımı için dökülen zifte yapışan oğlak kurtarıldı
Alanya-Taşkent-Hadim kara yolu Gevne Yaylası mevkisinde yol yapım çalışmaları yapılan alandan keçi sesi duyuldu.
Hadim - 29.5.2020
Konya'nın ilçelerinde salgın sonrası ilk cuma namazı kılındı
Hadim ilçesinde uzun bir aranın ardından kapalı olan camiler, cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.
Hadim - 24.5.2020
Konya'da 1 ilçeye kar yağdı
KONYA'nın Hadim ilçesi bugün kar sürpriziyle karşılaştı.
Hadim - 24.5.2020
Konya'nın Hadim ilçesinde yüksek kesimlere kar yağdı
Konya'nın Hadim ilçesinde mayısta kar yağışı etkili oldu.
Hadim - 20.5.2020
Bakan Gül: "Toplumun sizden adalet gibi çok önemli bir beklentisi olacak"
Gül, konuşmasında şunları kaydetti: "Adaletin garantisi sizin bağımsız ve tarafsız bir anlayışla meslek etiğine uygun şekilde ifa edeceğiniz yargısal tasarruflarınız olacaktır. Bildiğiniz gibi, mesleğinizin etik ilkeleri geçtiğimiz yıl HSK tarafından Türk Yargı Etiği Bildirgesi ile objektif bir temele oturtuldu. Meslek vakarın ve etik ilkelerin içeriği, kişiden kişiye değişen yaklaşımla değil, artık Türk Yargı Etiği Bildirgesi'nde ilan edilen şekliyle genel bir anlam kazandı. Bildirgenin ilk maddesi şöyledir; 'hakim ve savcılar insan onuruna saygılıdır, insan haklarını korur ve herkese eşit davranır.' Unutmayın bu ilkeler mesleğe adım attığınız şu gün itibariyle artık sizin de milletimize sözünüzdür. Çünkü bugün siz artık adına karar vereceğiniz millete hakim olmak için değil hadim olmak için yola çıkıyorsunuz.
Hadim - 20.5.2020
GRAFİKLİ- Hafter'i silahlandırmak için servet harcayan BAE, Libya'da istediğini elde edemedi
- BAE'nin Libya'daki işgal faaliyetleri Abu Dabi yönetiminin gayrimeşru milislere destek vererek başladığı Libya'daki müdahalesi, ülkedeki Hadim ve Cufra askeri hava üslerini doğrudan kontrolüne geçirip işgal etme ve ülke topraklarında sürekli varlık göstermeye dönüştü.
Hadim - 19.5.2020
Melahat teyze 62 yıldır ?Bu Vatan Kimin?? şiirini okuyor
Melahat teyze 62 yıldır 'Bu Vatan Kimin" şiirini okuyorKONYA'nın Hadim ilçesinde yaşayan Melahat Yıldız (76) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı 'Bu Vatan Kimin" şiirini okuyarak kutladı.
Hadim - 17.5.2020
'Cambaz'la kırmızı altının hasadı başladı
'AKROBASİ YAPMAYA BENZEDİĞİ İÇİN CAMBAZ DENİLMİŞ' Kiraz üreticisi İbrahim Sarıkaya, ürünü cambazlarla toplamanın daha güvenli olduğunu belirterek, "Kiraz üretmek ve toplamak çok zahmetli bir iş. Kiraz bizim için kırmızı altın. Altın ne kadar değerliyse, kiraz da bizim için o kadar değerli. Atalarımız toplama işini kolaylaştırmak için cambaz adını verdiğimiz bu düzeneği bulmuşlar. Daha önce ağaçtan yapıyorduk. 3-5 yıl kullanınca kırılıyordu. Daha sonra Demir malzemelerden cambaz yapmaya başladık. Cambazın üst kısımlarında durman biraz daha zor. İsmine, sirklerde akrobasi yapmaya benzediği için cambaz denilmiş. Dengeyi sağlamak ve kirazı toplama yetenek istiyor. Ağır ve taşınması zor olduğu için biz buna tekerlek takıp bu sorunu da çözdük. Bizim kullandığımız 4 basamaklı, 5-6 basamaklı olanları da var. Onlar daha büyük ağaçlar için. Normalde 2 kişi üzerine çıkıp, kirazı topluyor. Daha büyüklerine 3 kişi de çıkabiliyor. Herkes buna çıkıp kiraz toplayamaz. Başka şehirlerden gelenler kolay kolay çıkıp toplayamaz. Merdivenden daha kullanışlı ve güvenlidir. Üç ayaklı olduğu için devrilmesi zordur. Başka bölgelerde merdiven kullanıyorlar ya da ağaca çıkıyorlar. Bu da ağaca ve ürüne zarar veriyor. Benim 20 cambazım var" dedi.  Cambaza çıkıp ağaçlardan kiraz toplayan Hadim Sarıkaya ise, "Bizim için cambaza çıkıp toplamak kolay.
Hadim - 16.5.2020
Libyalı bakandan BAE ile ilişkileri kesme çağrısı
BAE'nin yönetimindeki Bingazi yakınındaki el-Hadim Askeri Hava Üssü'nde, Emirlikler'e ait savaş uçakları ve silahlı insansız hava araçlarının, Libya'daki sivil noktaları vurduğu saldırılar BM raporlarında da aydınlatıldı.
Hadim - 12.5.2020
Giden Gelmez Dağları'nda yaban hayatı koruma altında
Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinin Beyşehir ve Hadim bölgesinden gelen ekipleri, Giden Gelmez Dağları'nda yaşayan yaban keçilerinin bölgesini kontrol altında tutarak, korunmasını sağlıyor.
Hadim - 11.5.2020
Hadim'de yüzde 75 hibe destekli tohum dağıtıldı
Konya'nın Hadim ilçesinde çiftçilere yüzde 75 hibe destekli fasulye tohumu dağıtıldı.
Hadim - 9.5.2020
"Çilem değil cennetim" dediği engelli kızına gözü gibi bakıyor
Konya'da Toroslar üzerine kurulu Hadim ilçesinde yaşayan 54 yaşındaki Şerife Çakıcı, doğuştan bedensel ve zihinsel engelli 39 yaşındaki kızına duyduğu sevgi, görenleri duygulandırıyor.
Hadim - 5.5.2020
Konya'da mahalle yollarındaki çalışmalar devam ediyor
İlçelerin ihtiyaç önceliklerine göre yatırımları sürdürdüklerini aktaran Altay, şunları kaydetti: "Konya'nın merkez ve tüm ilçeleriyle altyapısı tamamlanmış, topyekun kalkınmış bir şehir olması için gayret gösteriyoruz. 2020 yılı yatırım programında yer alan 19 ilçeye bağlı mahallelerde yaklaşık 300 kilometrelik mahalle yolu yatırımları yoğun olarak devam ediyor. Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler dahil, sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışmalara devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Meram, Çumra, Yunak, Tuzlukçu, Kadınhanı, Derbent, Derebucak, Hüyük, Yalıhüyük, Taşkent, Hadim, Güneysınır, Ereğli, Halkapınar, Emirgazi, Kulu, Cihanbeyli, Sarayönü ve Altınekin ilçelerine bağlı 300 kilometrelik mahalle yolunda genişletme ve standart yükseltme çalışmaları yapıyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Hadim Haber, Hadim Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Hadim haber sayfamızda Hadim haberleri okuyabilir, Hadim son dakika haberleri ve güncel Hadim gelişmelerini görebilirsiniz. 7 yıl önce öldürdüğü kuzenini babasına ait 9 metrelik su kuyusuna atmış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 08:47:48. #1.14#
title