Hadim Haberleri

Hadim haber, Hadim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hadim - 04.03.2021
Yalıhüyük'te kalkınma programı toplantısı yapıldı
Konya'nın dağlık ve kırsal alanlarında yer alan Akören, Ahırlı, Bozkır, Hadim, Güneysınır, Taşkent, Yalıhüyük ilçelerinde, Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesinin amacının, ekonomik çeşitliliği arttırarak yoksulluğun azaltılması, kırsal alandaki nüfusun göç etmesinin önlenmesi ve yaşam kalitesinin artması amaçlandığı belirtildi.
Hadim - 17.02.2021
Konya'da 10 ilçede eğitime ara verildi
KONYA'de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 9 ilçede yüz yüze eğitime ara verildi. Bu ilçelerde eğitim, uzaktan eğitim sistemiyle devam edilecek.  Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Bozkır, Çeltik, Hadim,  Doğanhisar, Halkapınar, Emirgazi, Karapınar'da yüz yüze eğitime yarın olmak üzere 1 gün; Taşkent, Derbent ve Seydişehir'de de 2 gün ara verildi.
Hadim - 17.02.2021
Hadim'de kar yağışı
Konya'nın Hadim ilçesinde dün akşam saatlerinden bu yana etkili olan kar yağışı ilçe merkezinde güzel görüntüler oluşturdu.
Hadim - 17.02.2021
Konya'nın 28 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Çumra, Altınekin, Ereğli, Halkapınar, Seydişehir, Bozkır, Sarayönü, Karapınar, Emirgazi, Ahırlı, Taşkent, Hadim, Çeltik, Derbent, Akşehir, Kadınhanı, Yalıhüyük, Güneysınır, Akören, Ilgın, Hüyük, Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar ve Yunak ilçelerinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün uzaktan eğitim yapılacak.
Hadim - 16.02.2021
Konya'nın 21 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Oluşabilecek don ve buzlanma nedeniyle Seydişehir, Bozkır, Sarayönü, Karapınar, Emirgazi, Ahırlı, Taşkent, Hadim, Çeltik, Derbent, Akşehir, Kadınhanı, Yalıhüyük, Güneysınır, Hüyük, Güneysınır, Akören, Ilgın ve Hüyük'te bugün uzaktan eğitim yapılacak.
Hadim - 05.02.2021
Yerköprü Şelalesi'nde mangala izin verilmeyecek
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, çevresinde doğal dokuya uygun olarak yaptığı düzenlemeler yaptığı Hadim Yerköprü Şelalesi'nin doğal yapısına ve çevresine zarar verilmemesi için mangal yakılmasına izin verilmeyeceği belirtildi.
Hadim - 28.01.2021
Konya'da çalınan 124 küçükbaş hayvandan 99'u sahibine teslim edildi
Konya'nın Hadim ilçesinde çalınan 124 küçükbaş hayvandan 99'u, jandarma ekipleri tarafından bulunarak sahibine teslim edildi.
Hadim - 26.01.2021
Konya'nın batı ve güney ilçeleri için kar uyarısı
Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Akşehir, Doğanhisar, Derbent, Hüyük, Beyşehir, Seydişehir, Derebucak, Akören, Yalıhüyük, Ahırlı, Güneysınır, Bozkır, Hadim ile Taşkent'te kar yağışının (20-25 santimetre) yoğun olarak gerçekleşmesi bekleniyor.
Hadim - 21.01.2021
AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Hadim'i ziyaret etti
AK Parti Milletvekili Orhan Erdem, çeşitli temaslar gerçekleştirmek üzere Hadim'e ziyarette bulundu.
Hadim - 21.01.2021
Hadim'de çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor
Konya'nın Hadim ilçesinde belediye ekipleri tarafından kilitli parke taşı, istinat duvarı ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.
Hadim - 20.01.2021
Hadim'de TOKİ inşaatı devam ediyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya'nın Hadim ilçesinde yapımına başlanan 147 dairelik konutun inşaatı devam ediyor.
Hadim - 14.01.2021
Kovid-19 aşısı sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı
Konya'nın Yunak, Seydişehir, Hadim, Yalıhüyük, Bozkır ve Beyşehir ilçelerinde de sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısı yapılmaya başlandı.
Hadim - 14.01.2021
Hadim'de kar yağışı etkili oluyor
Konya'nın Hadim ilçesinde etkili olan kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü.
Hadim - 13.01.2021
Konya'da fırtına ve sağanak etkili oldu
Beyşehir, Ereğli, Halkapınar, Karapınar, Kulu, Hadim, Kadınhanı ilçelerinde de çatı uçması ve ağaç devrilmesi olumsuzlukları yaşandı.
Hadim - 13.01.2021
Hadim'de şiddetli rüzgar nedeniyle bir okul ile evin çatısı uçtu
Konya'nın Hadim ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar ve lodos nedeniyle, bir okul ile evin çatısı uçtu.
Hadim - 13.01.2021
Kara yollarında durum
Bozkır-Hadim yolunun 26-27 ile 39-41.
Hadim - 11.01.2021
Konya Bilim Merkezi'nde "Fosil-Taş-Mineral Sergisi" açıldı
Açıklamada, sergide, Taşkent ve Hadim'in çeşitli bölgelerinde yapılan arazi çalışmaları neticesinde milyonlarca yıl önce bu bölgelerde yaşamış deniz canlılarının fosil örnekleri ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden elde edilen denizel fosil türleri yer aldığı ifade edildi.
Hadim - 04.01.2021
Son dakika haber: Libya'daki askeri okul katliamının birinci yılında saldırının kurbanları anıldı
Saldırıda kullanılan Çin yapımı Wing Loong İHA'sı Libya'daki güçler arasında sadece BAE envanterinde yer alırken, bu hava araçlarının konuşlandığı ülkenin doğusundaki El-Hadim Askeri Hava Üssü doğrudan BAE kontrolünde bulunuyor.
Hadim - 18.12.2020
Son dakika haberi | Libya ordusu: Ekim ayından beri Suriye'den Hafter kontrolündeki bölgelere paralı asker taşıyan 12 uçak tespit edildi
Açıklamada, söz konusu uçakların Suriye'den Şam Havaalanı ve Rusların Lazkiye ilindeki Hımeymim Hava Üssü'nden kalktığı, Libya'da Halife Hafter kontrolünde olan Bingazi'deki Benina Uluslararası Havalimanı ve El-Merc şehrinin güneyinde Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait El-Hadim Askeri Üssü'ne indiği belirtildi Açıklamada, Suriye'den Libya'ya getirilen söz konusu paralı askerlerin uyrukları ve sayısına ilşkin bilgiye yer verilmedi.
Hadim - 21.11.2020
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Liderler Zirvesi'ne video mesaj gönderdi
Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye, kendi vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, 156 ülke ve 9 uluslararası kuruluşun destek taleplerine müspet cevap vererek salgınla mücadele çabalarında dost ve kardeşlerinin yanında olmuştur. Koronavirüs salgınının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G20'nin sorumluluğunu ve önemini de artırdığına inanıyorum. Riyad Zirvesi'nde alacağımız kararlar, sadece salgının olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil, G20 ile ilgili beklentilerin karşılanmasında da belirleyici olacaktır. Küresel bir sorun karşısında, küresel dayanışmanın değerini çok daha iyi anladığımız bir dönemde gerçekleşen G-20 Liderler Zirvesi'nin ülkelerimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Aziz kardeşim Hadim'ul Haremeyni Şerifeyn Kral Selman Bin Abdülaziz şahsında Suudi Arabistan makamlarına zorlu salgın şartlarına rağmen başarıyla icra ettikleri dönem için teşekkürlerimi iletiyorum.
title