Hadim Haberleri

Hadim haber, Hadim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hadim - 31.08.2019
Ailece Yörük kültürünü yaşatmaya çalışıyorlar
Kış mevsimini Mersin'in yaylalarında, yazı ise Konya'nın Hadim ve Taşkent ilçelerinde geçiren konargöçerlerden Uçar ailesi, teknolojiden uzak, yaylalara kurdukları kıl çadırlarda yaşamını sürdürüyor.
Hadim - 28.08.2019
Hafızlık uğruna çekilen çile beyazperdeye taşınıyor
"Suveyda" ile 12 yıl sonra seyirci karşısına çıkmaya hazırlan Uçakan, filmde 11 yaşındaki bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşanan olayları anlatıyor. 11 yaşındaki Hadim isimli karakterin bir Anadolu köyünde 1940'lı yıllarda yasakların yaşandığı dönemde hafız olma mücadelesini konu olan filmin çekimlerine, Kayseri'nin Develi ilçesi Soysallı Mahallesi'nde başlandı.
Hadim - 28.08.2019
Milletvekili Sorgun yatırımları inceledi
AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Eğiste viyadüğü ve Afşar-Hadimi Tüneli çalışmalarını yerinde inceledi.
Hadim - 28.08.2019
"Torosların söküğü"nü 60 yıllık terzi dikiyor
Konya'nın Hadim ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Mustafa Küçükçalık, küçük ve eski dükkanında 60 yıldır mesleğini, eline makası aldığı ilk günkü heyecanla devam ettiriyor.
Hadim - 28.08.2019
"Torosların söküğü"nü 60 yıllık terzi dikiyor
Konya'nın Hadim ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Mustafa Küçükçalık, küçük ve eski dükkanında 60 yıldır mesleğini, eline makası aldığı ilk günkü heyecanla devam ettiriyor.
Hadim - 26.08.2019
Suudi Arabistan müfredatında 'Osmanlı' değişikliği
Suudi Arabistan halkı ise, cuma hutbesini asırlarca Hakim'ül Haremeyn (Harem Bölgesi'nin sahibi) ibaresi yerine Hadim'ül Haremeyn (Kabe'nin Harem Bölgesi'nin hizmetçisi) diye okutan halife Osmanlı sultanlarının halkın kalbinden silinmesinin mümkün olmadığını söylediler.
Hadim - 16.08.2019
Kara yollarında durum
Bozkır-Hadim yolunun 26-40.
Hadim - 10.08.2019
Torosların eteklerinde asırlık bayram geleneği: Külçe tatlısı
Konya'nın yüksek rakımlı ilçesi Hadim'de yüzyıllardır yöre kadınlarınca yapılan "külçe tatlısı" bayram sofralarındaki yerini koruyor.
Hadim - 10.08.2019
Torosların eteklerinde asırlık bayram geleneği: külçe tatlısı
Konya'nın yüksek rakımlı ilçesi Hadim'de yüzyıllardır yöre kadınlarınca yapılan "külçe tatlısı" bayram sofralarındaki yerini koruyor.
Hadim - 10.08.2019
Kara yollarında durum
Bozkır-Hadim yolunun 26-40.
Hadim - 07.08.2019
Güney Koreliler Türk kirazının tadına bakacak
Konya'nın Toroslar üzerine kurulu Hadim ilçesinde yetişen ve büyük bölümü Avrupa ülkelerine gönderilen kiraz, bu yıl ilk kez Güney Kore'ye ihraç edildi.
Hadim - 06.08.2019
GÜNDEM / 6 Ağustos 2019
ÖZEL HABER 1- Türk bilim insanları rotayı kuzey kutubuna çevirdi Antarktika seferlerini başarıyla tamamlayan Türk bilim insanları, İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi'ni de gerçekleştirerek araştırma rotalarına kuzey kutbunu da ekledi İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi lideri Doç Dr. Burcu Özsoy: "Sefere 7 bilim insanı katıldı ve hepsi canını dişine takarak çalıştı. Gün ışığından 24 saat faydalanılan bölgede, Türkiye'nin çeşitli kurum ve kuruluşlarından 41 katılımcının 14 araştırma projesi için çalışmalar yürütüldü" (Dilara Zengin/Ankara) 2- Dünya borsalarının büyüklüğü küresel gelire yaklaştı Geçen yılın sonundan bu yana değerine değer katan dünya borsaları haziran itibarıyla 82,3 trilyon dolara ulaşarak, 2019 sonunda yakalanması beklenen 87,3 trilyon dolarlık küresel milli gelir düzeyine yaklaştı Tahminlere göre, 2019 sonunda 21,3 trilyon dolarla "dünyanın en büyük ekonomisi" unvanını koruması beklenen ABD'de, New York ve Nasdaq borsalarının toplam piyasa değeri 35,9 trilyon doları buluyor Bu yıl milli gelirini 14,2 trilyon dolara taşıması beklenen Çin'de ise Şenzen ve Şanghay borsalarının toplam piyasa değeri 7,8 trilyon dolar düzeyinde Ekonomik büyüklüğünün 5,2 trilyon dolara ulaşacağı öngörülen Japonya'da, ülke borsası 5,6 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip Türkiye'nin ise milli gelirinin 2019 sonunda 706 milyar doları aşması beklenirken, borsada işlem gören hisse senetlerinin toplam piyasa değerinin haziran sonu itibarıyla 147,2 milyar dolar düzeyinde bulunduğu görülüyor (Belgin Yakışan Mutlu/İstanbul) 3- Böbrek hastalarına bayram uyarısı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hadim Akoğlu: "Et tüketimine dikkat etmeyen ileri evre kronik böbrek hastaları ve diyalize giren hastalarda kan asit düzeyinin artışına bağlı olarak beyin, kalp ve akciğer gibi organların fonksiyonlarında hayatı tehdit eden bozukluklar gelişebilir" "Kurban eti hazırlanırken, pişirilirken ve tüketilirken ayrıca tuz eklenmemesi, mümkün olduğunca etin görünen yağından temizlenmesi ve kendi yağında pişirilmesi, pişirilmeden önce en az 24 saat dinlendirilmesi gerekmektedir" (Duygu Yener/Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Hadim - 31.07.2019
Kiraz üreticileri kargolarını indirimli gönderecek
Hadim Merkez Kırsal Kalkınma Kooperatifi ile PTT Kargo arasında indirimli kargo anlaşması yapıldı.
Hadim - 30.07.2019
Toroslar'dan Rusya'ya kiraz ihracatı
Konya'nın Toroslar üzerine kurulu Hadim ilçesinde yetişen, kalitesi ve lezzeti dolayısıyla büyük bölümü ihraç edilen Ziraat 900 cinsi kiraz, Rusya'dan büyük ilgi görüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hadim Haberleri | Hadim Haber - Haberler - Sayfa 10 - Hadim haberleri, son dakika hadim haber ve gelişmeleri burada. Binası yıkılıyor ama vicdanımızdaki yeri yıkılmayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 03:39:09. #1.16#

title