Hacıbaba'ya Şafak Operasyonu

Hacıbaba'ya Şafak Operasyonu

Gaziantep'in suç potansiyeli bakımından 'riskli' semtleri arasında bulunan Hacıbaba Mahallesi'ne polis tarafından şafak vakti düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Hacıbaba'ya Şafak Operasyonu

Özel HAREKAT POLİSLERİNİN KATILDIĞI OPERASYONA HELİKOPTER DE HAVADAN DESTEK VERDİ

Gaziantep'in suç potansiyeli bakımından 'riskli' semtleri arasında bulunan Hacıbaba Mahallesi'ne polis tarafından şafak vakti düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü'nden yaklaşık bin polisin katıldığı operasyon saat 04. 00'te başladı. Özel harekat polislerinin de çevre güvenliği alarak katıldığı operasyonda, ilk kez havadan bir helikopter aşağıdaki ekipleri yönlendirdi. Yaklaşık 4 saat süren operasyonda daha önce belirlenen çok sayıda ev basıldı. Baskında narkotik köpekleri de kullanıldı. Bazı evlerde uyuşturucu, bazılarında ise pompalı tüfek ile 'sallama' olarak tabir edilen büyük döner bıçakları ele geçirildi. Baskında evlerinde uyuşturucu, çalıntı mal, motosiklet, tüfek, kesici alet bulunan çok sayıda kişi gözaltına alındı.

'İHBARCI' DİYE KOMŞULARINI SUÇLADILAR

Baskın sırasında bazı mahalle sakinleri kendilerini ihbar ettiklerini ileri sürdüğü komşularıyla kavga etti. Polise tepki gösteren bir genç kız ise yakınları tarafından saçından çekilerek evin içine alındı. Gözaltına alınan kişiler sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, bazı mahalle sakinleri ise, sık sık ölümlü ve yaralamalı kavgaların meydana geldiği semtlerinde operasyonların sürekli yapılmasını istedi.