Hacı Ahmet Ateş Camisi Törenle Açıldı

Hacı Ahmet Ateş Camisi Törenle Açıldı

Antalya'nın Korkuteli İlçesi Aşağıpazar Mahallesi'nde Yapımı Tamamlanan Hacı Ahmet Ateş Camisi'nin Açılışını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Şevki Aydın Yaptı.

Hacı Ahmet Ateş Camisi Törenle Açıldı

Antalya'nın Korkuteli ilçesi Aşağıpazar Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Hacı Ahmet Ateş Camisi'nin açılışını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Şevki Aydın yaptı.

Açılışta konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Şevki Aydın, camilerin bayanlara da açılacağını belirterek, "Efendimiz (s.a.v.) döneminde erkeklerin arkasında kadınlar ve çocuklarda arka saflarda yer alıyordu. Şimdi ise bayanlarımızı camilerde göremiyoruz." dedi. Cami lojmanlarının da camilerin yanında değil halkın mahallelerin arasında yapılması gerektiğini belirten Prof. Aydın, ibadethanelerin herkesin ihtiyacına göre dizayn edilmesi gerektiğini kaydetti. Aydın, bayanlar için abdest alma ve namaz kılma yerlerinin güzel olması gerektiğini yeni yapılan camide bu eksiklerin olmamasının kendisini sevindirdiğini belirtti.

Cami açılışında kurdeleyi Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şevki Aydın, Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, İl Müftüsü Mahmut Yeleser ve İlçe Müftüsü Kemal Uçkun birlikte yaptı. Program sonunda İl Müftüsü Mahmut Yeleser camiyi yaptıran Hacı Ahmet Ateş'e bir plaket verdi.

Kaynak: CHA