Hac Haberleri

Hac haber, Hac son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hac - 29.7.2020
İran dini lideri Hamaney: "Siyonist İsrail rejimi ile iş birliği yapanları uyarıyoruz"
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney bu yılki Hac mesajını yayımladı.
Hac - 29.7.2020
Kutsal topraklardaki hacı adayları Mina'ya ulaştı
Kutsal topraklardaki hacı adayları, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan istisnai önlemlerin gölgesinde Mina'ya ulaştı.
Hac - 29.7.2020
Ürdün'de yaklaşan bayramla piyasaların kısmen canlanması bekleniyor
Amman Ticaret Odası Başkanı Halil el-Hac Tevfik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, piyasalarda önceki yıllardaki gibi bir canlılığın olmadığını belirterek, "Bayramın yaklaşmasıyla ekonomide daha fazla iyileşme bekliyoruz.
Hac - 29.7.2020
Kurban Bayramı'na doğru
Mübarek Kurban Bayramının, dünyada 2020'de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ülkemizdeki birliği, beraberliği güçlendirmesi, gönüllerin şenlenmesine vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Bu yıl salgın nedeniyle Hac farizasını yerine getiremeyecek vatandaşlarımıza da gelecek yıllarda hac ibadetlerini yerine getirme gücü ve şevkini Rabbimden diliyorum.
Hac - 28.7.2020
Son Dakika: - Hac öncesi Kabe'nin sterilizasyonu yapıldı
Son dakika gelişmesine göre - Hac öncesi Kabe'nin sterilizasyonu yapıldı Suudi Arabistan'da yarın başlayacak hac öncesi Kabe'nin sterilizasyonu yapıldı.
Hac - 26.7.2020
Hac kafileleri Mekke'ye ulaşmaya başladı
Suudi Arabistan, hac vazifesini yerine getirecek kafilelerin Mekke'ye gelmeye başladığını duyurdu.
Hac - 24.7.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra ilk hutbe okundu
Erbaş, "Ayasofya-i Cami-i Şerifi Kurban Bayramı'nın gölgesinin üzerimize düştüğü, hac aylarından mübarek Zilhicce'nin üçüncü günü olan bugün yeniden cemaatine kavuşuyor.
Hac - 24.7.2020
Afganistan'da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi için şükür namazı kılındı
Öte yandan Afganistan Hac ve Evkaf Bakanlığı, Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılmasından dolayı mutlu olduklarını ve bu kararın İslam dünyasına hayırlı ve bereketli olmasını temenni ettiklerini açıkladı.
Hac - 22.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Suudi Arabistan, hac sırasında ibadet mekanlarında günde 10 defa sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirileceği, bunun için 3 vardiya halinde günde 3 bin 500 işçinin çalışacağını açıkladı.
Hac - 22.7.2020
Son Dakika: Destici: "24 Temmuz, inşallah Fatih Sultan Mehmet Han'ın ruhunun sevindirileceği bir gün olacak"
Destici: "24 Temmuz, inşallah Fatih Sultan Mehmet Han'ın ruhunun sevindirileceği bir gün olacak" "Türkiye'nin ivedilikle bu suçlarla ilgili idam cezasını geri getirmesi gerekiyor" "HDP milletvekillerinin, kürsüde kadın hakları konuşurken kendi milletvekillerinin kadına karşı uyguladıkları şiddeti ve tecavüzü ağızlarına dahi almadıklarını görüyoruz" "Bize göre bu düzenlemede sansür diyebileceğimiz bir şey yok" ANKARA - Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "24 Temmuz, inşallah Fatih Sultan Mehmet Han'ın ruhunun sevindirileceği bir gün olacak" dedi. Parti genel merkezinde bulunan toplantı salonunda gündemi değerlendiren BBP Genel Başkanı Destici, yaşanan kadın cinayetleri için idam cezasının geri gelmesini dile getirirken, HDP'de yaşanan tecavüz ve kadına şiddet konusunda ise "HDP milletvekillerinin, kürsüde kadın hakları konuşurken kendi milletvekillerinin kadına karşı uyguladıkları şiddeti ve tecavüzü ağızlarına dahi almadıklarını görüyoruz" ifadelerini kullandı. "24 Temmuz, Fatih Sultan Mehmet Han'ın ruhunun sevindirileceği bir gün olacak inşallah" Ayasofya'nın ibadete açılması konusuna değinen Destici, "Pek çok tartışmayı gündeme getirdi. Biz Büyük Birlik Partsisi olarak, şahsım aklım erdiğinden beri Ayasofya'nın ibadete açılması için hem mücadele ettik hem de bugünü hasretle bekledik. İnşallah 24 Temmuz Cuma günü Ayasofya Camiinde olacağız. İnşallah Cuma namazımızı da Ayasofya'da eda edeceğiz. Burada davet edilen bazı siyasi parti genel başkanlarının katılmama gerçeklerini anlamakta güçlük çekiyoruz. 'Kameralar önünde ibadet olmaz, ibadet gösteri değildir' cümlelerinin bazı haklılık payları vardı. Ama aynı şekilde ibadetin açık tamda göstere göstere yapılacağı hallede vardır. Örneğin Hac ibadetinde Sefa ile Merve arasında bir yürüyüş vardır.
Hac - 22.7.2020
Diyanet "Hatimlerimizle Hacdayız" kampanyası başlattı
Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan hükümetinin bu yıl yurt dışından hacı adaylarını kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından "Hatimlerimizle Hacdayız" başlığıyla hatim kampanyası başlattı.
Hac - 22.7.2020
Son dakika haberi | Diyanet'ten "Hatimlerimizle Hacdayız" kampanyası
Son dakika gelişmesine göre Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm dünyada etkili olan Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Suudi Arabistan hükümetinin bu sene yurt dışından hacı adaylarını kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından "Hatimlerimizle Hacdayız" başlığıyla bir hatim kampanyası başlattı.
Hac - 22.7.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
İbadetin "açık açık ve tam da göstere göstere yapıldığı haller olduğunu" ifade eden Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: "Örneğin hac ibadetinde Safa ile Merve arasında bir yürüyüş vardır.
Hac - 22.7.2020
Kabe örtüsü yukarı kaldırıldı
Hac mevsiminin başlaması ile her yıl olduğu gibi Kabe örtüsü yukarıya kaldırıldı.
Hac - 22.7.2020
Suudi Arabistan hac sırasında uygulanacak Kovid-19 önlemlerini açıkladı
Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutulacak hac mevsimi için alınan sağlık önlemlerini duyurdu.
Hac - 20.7.2020
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, kurban satış alanında açıklamalarda bulundu Açıklaması
Çelik, bu yıl kesilecek küçükbaş sayısının geçen yılın çok üzerinde olacağına işaret ederek, şunu kaydetti: "Geçen yıl 2,7 milyon küçükbaş kurbanlık kesilmişti. Bu yıl bu sayı en az 300 bin artar. Hatta 1 milyon artışla kesilecek kurbanlık sayısının 3,7 milyona kadar çıkabileceğini hesaplıyoruz. Çünkü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kutsal topraklara hac farizasını yerine getiremeyecek olan hacı adaylarımız da ülkemizde kurban kesimi yapacak.
Hac - 19.7.2020
Hacı adaylarının 7 günlük ev karantinası başladı
Korona virüs salgını nedeni ile kısıtlı katılım ve sıkı tedbirler alınan hac organizasyonunda hacı adaylarının 7 günlük ev karantinası bugün başladı.
Hac - 18.7.2020
İnanç turizminin merkezlerinden Ege Bölgesi ziyaretçilerini bekliyor
Meryem Ana için "Hac Yolu" önerisi Salgın öncesi Kültür ve Turizm Bakanlığı önderliğinde gerçekleştirilen toplantılarda Meryem Ana bölgesinde "Hac Yolu" projesinin gündeme geldiğini ancak hastalık tedbirleri nedeniyle askıya alındığını anlatan Şaşzade, "Efes'in üst kapısından Meryem Ana'ya kadar 'Hac Yolu' düzenlemesi önemli.
Hac - 17.7.2020
Sudan'da 1989 darbesi davasının ilk duruşması haftaya başlayacak
Sudan yargısından bir yetkili, sanıklar arasında eski Cumhurbaşkanı Beşir, Yardımcısı Ali Osman Taha, eski Savunma Bakanı Abdurrahim Muhammed Huseyin, Halk Kongresi Partisi yöneticilerinden Ali el-Hac, İbrahim es-Senusi ile dönemin etkili isimlerinden Avad Ahmed el-Caz'ın de yer aldığını belirtti.
Hac - 13.7.2020
Suudi Arabistan'da Hac izni olmadan kutsal alanlara girenlere para cezası
Suudi Arabistan'da Hac döneminde izni olmadan kutsal alanlara girenlere 10 bin Suudi Riyali (2 bin 666 dolar) para cezası uygulanacağını duyurdu.
Hac - 13.7.2020
Son dakika haberi... Değeri 6,5 milyar lirayı bulan küçükbaş kurbanlıklar alıcısını bekliyor
Çelik, Suudi Arabistan'ın yurt dışından hacı kabul etmeyeceğine işaret ederek, "Hem tatil planlarını erteleyenler hem de hac farizasını yerine getiremeyecek hacı adayları nedeniyle kurban kesimlerinin yüzde 10 civarında artacağını öngörüyoruz.
Hac - 10.7.2020
Londra Yunus Emre Enstitüsünden "Hacıların İzinde: Osmanlı Hac Yolculuğunun Keşfi" söyleşisi
Londra Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından başlatılan "Kültür Sanat Konuşmaları" programı kapsamında "Hacıların İzinde: Osmanlı Hac Yolculuğunun Keşfi" söyleşisi yapıldı.
Hac - 10.7.2020
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hac Haberleri | Hac Haber - Haberler - Sayfa 3 - Hac haberleri, son dakika hac haber ve gelişmeleri burada. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra ilk bayram hutbesi okundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 11:40:11. #1.15#
title