Hac Sevinci Hüzne Dönüştü

Hac Sevinci Hüzne Dönüştü

Trabzon'da Hac'dan Dönen Babasını Karşılayan Şahsın Havaya Açtığı Ateş Sonucu Seken Kurşunlarla Halasının Ölmesi, Bir Yakın Akrabasının da Yaralanmasıyla Sonuçlanan Olay, Hac Evinde Sevinci Hüzne Dönüştürdü.

Hac Sevinci Hüzne Dönüştü

Trabzon'da Hac'dan dönen babasını karşılayan şahsın havaya açtığı ateş sonucu seken kurşunlarla halasının ölmesi, bir yakın akrabasının da yaralanmasıyla sonuçlanan olay, hac evinde sevinci hüzne dönüştürdü.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 45 gün önce kutsal Hac görevini yapmak üzere Arabistan'a giden Ömer D. (70), bugün sabah saatlerinde havayoluyla Trabzon'a geldi. Buradan Arsin İlçesi Atayurt Beldesi'ndeki evine giden Hacı Ömer D. için, evinin bulunduğu Cami Mahallesi'nde karşılama töreni düzenlendi. Bu sırada Ömer D.'nin oğlu M.D. (25), elindeki silahla havaya ateş ederken, silahtan seken kurşunlar karşılamada bulunan halası Huri Aydınlı (65) ile yakın akrabası Yunus Demirci'ye isabet etti. Olayda ağır yaralanan Huri Aydınlı, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Bacağından yaralanan Yunus Demirci ise Arsin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Zanlı M.D. ise jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olayda hayatını kaybeden Huri Aydınlı'nın Trabzon Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan cenazesi, burada yapılan otopsinin ardından akşam saatlerinde yakınları tarafından alınarak Atayurt Beldesi'ndeki evine getirildi. Cenazenin eve getirilmesi sırasında Huri Aydınlı'nın yakınları sinir krizleri geçirirken, hac evindeki sevinç de hüzne dönüştü.

Kendisinin karşılanması sırasında oğlu tarafından ateşlenen silahla kız kardeşinin ölümü ve akrabası Yunus Demirci'nin de yaralanmasına şahit olan Hacı Ömer D. ise olayın şokunu yaşıyor. Kızkardeşinin kazayla vurulduğunu söyleyen Ömer D., "45 gün üzerine gelip de böyle bir olayla karşılaşmak istemezdik. Çok üzgünüz. Sevincimiz hüzne dönüştü. Allah'tan gelen bir olay. Ne yapalım, takdiri ilahi. Çok üzgünüz" dedi.

Huri Aydınlı'nın akrabası İbrahim Aydınlı ise, yaşanan olayın çok üzücü olduğunu belirterek silahlanmanın tehlikesine dikkat çekti ve "Devlet bu işe el atsın. Silahlanmanın önüne geçsin. Yoksa böylesi üzücü olayları yaşamaya devam ederiz" diye konuştu.

Öte yandan olayda hayatını kaybeden Huri Aydınlı'nın cenazesinin, yarın öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından aynı mahalledeki aile mezarlığında toprağa verileceği kaydedildi.

(BK-MU-OK-Y)