Hac Kayıtları 30 Mart'a Sona Erecek

Hac Kayıtları 30 Mart'a Sona Erecek

23.03.2007 14:00 | Son Güncelleme: 23.03.2007 14:00
Hac Kayıtları 30 Mart'a Sona Erecek

Karabük Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Hac Kayıtlarının 30 Mart'ta Sona Ereceğini Belirterek Kayıt Yaptırmak İsteyen Adayları Uyardı.

Karabük Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, hac kayıtlarının 30 Mart'ta sona ereceğini belirterek kayıt yaptırmak isteyen adayları uyardı.

Kayıt süresinin kesinlikle uzatılmayacağını ifade eden Müftü Kolukısaoğlu, "Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu, 2007 yılında hacca gitmek isteyenlerle ilgili kayıt ilkelerini belirlemiş ve müracaatların; 12 - 30 Mart 2007 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerinde "Kayıt Yeniletme" ve "Ön Kayıt Yaptırma" şeklinde iki ayrı kategoride yapılmasını öngörmüş olup, hac kayıtlarımız il ve ilçe müftülüklerimizde 12 Mart 2007 günü başlamış ve 30 Mart 2007 günü mesai bitimine kadar devam edecektir. Hac kayıtları sadece 2007 yılı için geçerli olacaktır. Bir sonraki yıla devir ve yedeğe kalma söz konusu değildir" dedi.

Kayıt yeniletmeye ilişkin hususlar hakkında da bilgi veren Kolukısaoğlu, "2005 yılında ön kayıt yaptırarak kuraya katılan, ancak bu güne kadar her hangi bir sebeple hacca gidemeyen hacı adayları, belirtilen tarihlerde il ve ilçe müftülüklerine, müftülüklerden temin edilecek örnek dilekçe ile müracaat ederek kayıtlarını yenileceklerdir. Kayıt yeniletmede ücret talep edilmeyecektir. Kayıt yeniletme tarihleri içerisinde kaydını yeniletmeyenlere, 2005 yılındaki kuralarıyla ilgili olarak bundan böyle başkaca bir hak tanınmayacaktır. Kayıt yenileten bayanlardan mahremsiz olarak gidemeyecek durumda olanlar, istemeleri halinde, refakatçi olarak, daha önce hacca gidip gitmediğine bakılmaksızın mahremlerinden (eşi, oğlu, babası ve erkek kardeşi) birisinin ön kayıt ücretini yatırarak (15.00-ytl) kaydı yapılacaktır. Kayıt yenileten erkeklerden, hacca hiç gitmeyen eşini de götürmek isteyenler, eşlerine ait ön kayıt ücretini yatırarak kaydını yaptırabileceklerdir" diye konuştu.

(HK-İÇ)

23.03.2007 13:54 TSİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title