Haberi Paylaş

Zonguldak Posta Kodu Nedir? Zonguldak ve ilçelerinin posta kodu kaçtır? Zonguldak'ın tüm ilçelerinin posta kodu numarası nedir?

Gündem Haberleri

Zonguldak Posta Kodu Nedir? Zonguldak ve ilçelerinin posta kodu kaçtır? Zonguldak'ın tüm ilçelerinin posta kodu numarası nedir?

Posta kodu, bir adrese mektup gönderirken gerekli olan harf veya basamaklar serisidir. Posta kodu birçok alanda gerekli olabiliyor. Posta kodu, kargo gönderirken, internette adres yazdığımızda, mektup gönderimi yaparken vb. yerlerde gerekli olan kodlardan birisidir. Ülkemizde her il ve ilçenin farklı posta kodları vardır. Peki, Zonguldak ve ilçelerinin posta kodu kaçtır? Zonguldak'ın tüm ilçelerinin posta kodu numarası ne? İşte Zonguldak ilçelerinin posta kodları...

Zonguldak posta kodu numarası ne? Posta kodları her il ve ilçeye göre değişkenlik göstermektedir. Bazı yerlerde kullanımı zorunlu olduğundan bulunduğu il ve ilçenin (Zonguldak) posta kodunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, Zonguldak ve ilçelerinin posta kodu kaçtır? Zonguldak'ın tüm ilçelerinin posta kodu numarası ne? araştırması yapıyor. İşte detaylar...

Posta kodu, bir adrese mektup gönderirken gerekli olan harf veya basamaklar serisidir. Bir kere posta kodu kullanıldığında, diğer işlemler için de mümkün hale gelir.

Şubat 2005'te Dünya Posta Birliği'ne bağlı 190 ülkenin 117'sinin posta kodu vardır. Ulusal posta kodu sistemi kullanmayan ülkeler arasında İrlanda ve Gana da vardır.

Zonguldak'ın posta kodu 67000 'dır. Zonguldak'ın tüm ilçelerinin posta kodu numaraları farklıdır. Posta kodu numaraları 5 hanelidir.

Zonguldak posta kodu : 67000

  • Alaplı posta kodu : 67850
  • Çaycuma posta kodu : 67900
  • Devrek posta kodu : 67830
  • Gökçebey posta kodu : 67680
  • Karadenizereğli posta kodu : 67350
  • Kilimli posta kodu : 67500
  • Kozlu posta kodu : 67600
  • Zonguldak Merkez posta kodu : 67980

Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title