Haberi Paylaş

YSK Başkanı kim? YSK Başkanı kim oldu?

Gündem Haberleri

YSK Başkanı kim? YSK Başkanı kim oldu?

Vatandaşların merak ettikleri arasında yer alan YSK Başkanı hakkında merak edilenler var. Arama motorlarında YSK Başkanı kim? YSK Başkanı kim oldu? soruları aratılıyor. Detaylar haberimizde.

YSK Başkanı olan ismin kim olduğu merak ediliyor. Vatandaşlar merakla arama motorlarında YSK Başkanı kim? YSK Başkanı kimdir? sorularına yanıt arıyor. Peki, YSK Başkanı kim? YSK Başkanı kim oldu? İşte detaylar...

YSK BAŞKANI KİM?

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na, görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener seçildi.

AHMET YENER KİMDİR?

Yener, 13 Nisan 1966 tarihinde Beypazarı'nda doğdu. Ankara İmam Hatip Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara'da hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yener; sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hâkimliği görevlerinde bulundu. 22 Aralık 2011 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Ahmet Yener, halen Yargıtay Yirmibirinci Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

Yener'in; "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları", "İş Kazası ve Meslek Hastalığı", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları" adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunuyor.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title