Yollar açıldı mı? 25 Ocak Salı İstanbul'da yollar açıldı mı? Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu açık mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Yollar açıldı mı? 25 Ocak Salı İstanbul'da yollar açıldı mı? Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu açık mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Yollar açıldı mı? 25 Ocak Salı İstanbul'da yollar açıldı mı? Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu açık mı?

Son dakika gelen haberlere göre, İstanbul'da tüm yollar açıldı. Trakya ve Anadolu'dan İstanbul'da giriş kısıtlaması kaldırıldı. Bunun ardından vatandaşlar, Yollar açıldı mı? 25 Ocak Salı İstanbul'da yollar açıldı mı? Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu açık mı? sorularının cevaplarını merak etti. Peki, İstanbul'da hangi yollar açıldı? İstanbul'daki tüm otoyollar kullanıma açıldı mı? İşte bilgiler...

İstanbul'da yüzlerce aracın yolda kaldığı Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere karayolları ağında bulunan tüm yollar trafiğe açıldı. Hangi yollar açıldı? Yollar açıldı mı? 25 Ocak Salı İstanbul'da yollar açıldı mı? Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu açık mı?

İstanbul'da hayatı felç eden kar yağışı nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılmıştı. Yüzlerce aracın yolda kaldığı Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere karayolları ağında bulunan tüm yollar trafiğe açıldı. Öte yandan Vali Ali Yerlikaya, İstanbul'a Trakya ve Anadolu'dan araç kısıtlamasının kaldırıldığını duyurdu.

İstanbul'da dün akşam etkisini artıran kar yağışının ardından trafik felç oldu. 30'dan fazla aracın zincirleme kazaya karıştığı Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu ise kazaların önlenmesi ve tedbir adına trafiğe kapandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da kapanan yollarla ilgili bir açıklama yaptı.

Bakan'ın sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda "Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere İstanbul'da @KarayollariGM ağında kar yağışından dolayı kapalı bir yol bulunmamaktadır. Tüm yollarımız trafiğe açılmıştır." ifadeleri yer aldı.

Yollar açıldı mı? 25 Ocak Salı İstanbul'da yollar açıldı mı? Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu açık mı?

Dünden beri etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle birçok araç yolda kalmıştı. Özellikle Kavacık mevkiinde, Hadımköy ve Beylikdüzü tarafında, Mahmutbey civarında vatandaşlar kontak kapatıp araçlarını yolda bırakmıştı. TEM Otoyolu'nda da kilometrelerce araç kuyruğu oluşmuştu. Bu sabah Valilik yeni bir tedbir kararı aldığını duyurarak özel araçların saat 13.00'e kadar trafiğe çıkmalarını yasaklamıştı.

İstanbul'da yarın sabaha kadar orta kuvvette kar yağışlarının süreceği belirtildi. Kar yağışının perşembe gününe kadar devam etmesi beklenirken hafta sonu ise yağmur yağacağı öngörülüyor.

Öte yandan Vali Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların, İstanbul'a giriş kısıtlamasının kaldırıldığını duyurdu.

Haberler.com - Gündem

Kar Yağışı otoyol Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title