Yılmaz Tunç kimdir? Yeni AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç kaç yaşında, nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Yılmaz Tunç kimdir? Yeni AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç kaç yaşında, nereli?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Yılmaz Tunç kimdir? Yeni AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç kaç yaşında, nereli?

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir YouTube yayınında yaptığı BAE açıklamalarıyla parti içinde rahatsızlık yaratan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, MYK toplantısında görevden alınmıştı. Bunun ardından AK Parti'nin yeni Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili'nin kim olacağı merak edildi. Yılmaz Tunç kimdir? Yılmaz Tunç kaç yaşında, nereli?

Yılmaz Tunç kimdir, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın Youtube'da katıldığı bir programda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve ikili ilişkilere yönelik söylediği sözler parti içinde rahatsızlığa neden olmuştu. Özkan'ın yerine Bartın Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Adalet Komisyonu Başkanı olan Yılmaz Tunç getirildi.

YILMAZ TUNÇ KİMDİR?

1 Şubat 1971'de Bartın'da dünyaya gelen Yılmaz Tunç, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Dalında tamamlayan Tunç, mesleğinin yanında AK Parti içinde kritik görevler yaptı. AK Parti'nin Bartın milletvekili olan Tunç, TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili olarak görev yaptı.

Şimal Güdüm
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Yılmaz Tunç Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title