Yeni TÜİK Başkanı kim oldu? Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya mesleği ne, aslen nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Yeni TÜİK Başkanı kim oldu? Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya mesleği ne, aslen nereli?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Yeni TÜİK Başkanı kim oldu? Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya mesleği ne, aslen nereli?

Yeni TÜİK Başkanı kim oldu? sorusu merak konusu oldu. Resmi Gazete yayımlanan yeni kararla Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in yerine Erhan Çetinkaya atandı. Peki, Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya mesleği ne, aslen nereli? İşte detaylar haberimizde...

Erhan Çetinkaya kimdir? Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, TÜİK Başkanlığı görevini yürüten Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in yerine Erhan Çetinkaya atandı. Peki, Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya mesleği ne, aslen nereli? İşte detaylar haberimizde...

ERHAN ÇETİNKAYA KİMDİR?

1981 yılında Malatya'da doğan Erhan Çetinkaya, ilk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun olan Erhan Çetinkaya 2004-2005 yılları arasında Cybersoft Enformasyon Teknolojileri'nde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı. 2005 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda göreve başlayarak 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı konularında çalışan Erhan Çetinkaya, daha sonra ABD'de Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business'tan MBA (İşletme Yüksek Lisansı) diplomasını alarak 2014 yılında tekrar BDDK'daki görevine döndü. 2015 yılında Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görevlendirildi. Eylül 2017'den Aralık 2019'a kadar Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'de Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Erhan Çetinkaya 20 Aralık 2019 tarihinde BDDK Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.

Karar metni:

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 7 nci maddeleri gereğince, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Erdal DİNÇER'in bu görevi sonlandırılmış ve Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığına Erkan ÇETİNKAYA atanmıştır.

Yeni TÜİK başkanı kim oldu? Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya mesleği ne, aslen nereli?

Haberler.com - Gündem

TÜİK, Gündem, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title