Yazın lazere gidilir mi? DİKKAT! Yaz aylarında epilasyon yapılır mı? Güneşlenince epilasyon lazer yapılır mı? Lazerden sonra güneşlenilir mi? - Haberler
Haberi Paylaş

Yazın lazere gidilir mi? DİKKAT! Yaz aylarında epilasyon yapılır mı? Güneşlenince epilasyon lazer yapılır mı? Lazerden sonra güneşlenilir mi?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Yazın lazere gidilir mi? DİKKAT! Yaz aylarında epilasyon yapılır mı? Güneşlenince epilasyon lazer yapılır mı? Lazerden sonra güneşlenilir mi?

Yaz aylarında istenmeyen vücut tüyleri düşüncesini kimse sevmez. Yazın lazere gidilir mi, sorusunun yanıtı epilasyona gitmek isteyenler tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Evde hızlı olan seçenekler tıraş, ağda ve diğer tüy dökücüler idi. Bu tedaviler, ağrılı olan kesiklere, jilet yanıklarına ve batık tüylere neden olabilir. Bu nedenle epilasyon lazer oldukça tercih edilen bir seçenek oldu. Peki, yaz aylarında epilasyon yapılır mı? Güneşlenince epilasyon lazer yapılır mı?

Yazın lazere gidilir mi, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Lazer Epilasyon, lazerlerin cilde nüfuz ederek kıl köklerini yok etmesini sağlayan kıl büyümesini engellemek için kullanıldığı bir işlemdir.

YAZIN LAZERE GİDİLİR Mİ?

Lazerlerin cilde nüfuz ederek kıl köklerini yok etmesi tedavisinde 6 seanstan sonra, tedavi edilen bölgedeki tüyler önemli ölçüde azalır. Lazer Epilasyon, kılları teninden daha koyu olan kişilerde en iyi sonucu verir. Lazer kıl köklerindeki melanini hedef aldığı için lazer epilasyon gri, sarı veya kızıl kıllarda etkili değildir.

Yaz aylarında Lazer Epilasyon yaptırmak mümkündür. Ancak tedaviden önce ve sonra güneşten korunma uygulanmalıdır. Lazer epilasyon tedavileri bronz tene de yapılabilir ancak bronz tene 1064 nd:Yag lazer kullanılması önemlidir. Ek olarak, bronzlaşmış cilt istenen sonucu elde etmek için ek tedaviler gerektirebilir. Son olarak, taze bronzlaşmış cilt lazerle tedavi edilmemelidir. Lazer yaptırdıktan sonra güneşlenmek ise vücutta lekelere neden olabilir.

Yaz aylarında Lazer Epilasyondan sonra izlenmesi gereken bazı ipuçları:

Tedaviden sonraki ilk 24-48 saat yüzme gibi su bazlı aktivitelerden kaçının.

Tedaviden önce ve sonra iki hafta boyunca tedavi edilen bölgeye doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçının.

Günlük güneş koruması kullanın; titanyum dioksit ve çinko gibi aktif maddeler ile en az 30-100 SPF olmalıdır.

Haberler.com - Gündem

lazer epilasyon Gündem Sağlık Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title