Whatsapp, instagram çöktü mü? 2021 Whatsapp, instagram çöktü mü bugün? Whatsapp ve instagram hatası! - Haberler
Haberi Paylaş

Whatsapp, instagram çöktü mü? 2021 Whatsapp, instagram çöktü mü bugün? Whatsapp ve instagram hatası!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Whatsapp, instagram çöktü mü? 2021 Whatsapp, instagram çöktü mü bugün? Whatsapp ve instagram hatası!

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunanan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile görsel içeriklerin payalaşıldığı instagram uygulaması çöktü mü? haberi sosyal medyada gündem konusu oldu. Peki, Whatsapp, instagram çöktü mü? 2021 Whatsapp, instagram çöktü mü bugün? Whatsapp ve instagram hatası! detaylar haberimizde...

Sosyal medyada gündem konusu oluşturan, dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile görsel içeriklerin paylaşıldığı instagram uygulaması çöktü mü? haberi sosyal medyada gündem konusu oldu. Peki, Whatsapp, instagram çöktü mü? 2021 Whatsapp, instagram çöktü mü bugün? Whatsapp ve instagram hatası! Ayrıntılar haberimizde....

Dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip Whatsapp ve İnstagram uygulamaları çöktü mü? sorusu sosyal medya platfomları Twitter, Facebook vs'de gündem konusu oldu. Whatsapp ve İnstagram'ın sahibi olan Facebook şirketinden veya Whatsapp'ın sosyal medya hesaplarından henüz çökme ile ilgili bir açıklama gelmedi.

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık mesajlaşma ve arama veya haberleşme uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama; 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği, Ağustos 2012'den Ocak 2013'e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500'e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

19 Şubat 2014 yılında Facebook, Inc. tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp'ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır. Haberler.com Haber'>son dakika Haber'>haberler, gündem Haber'>haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Uygulama, kullanıcıların medya yüklemesine izin verir. Medyalar filtrelerle, hashtag'ler ve coğrafi etiketleme ile düzenlenebilir. Gönderiler herkese açık olarak veya önceden onaylanmış takipçilerle paylaşılabilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların içeriğine etiketlere ve konumlara göre göz atabilir ve trend olan içeriği görüntüleyebilir. Kullanıcılar, içeriklerini kişisel bir beslemeye eklemek için fotoğrafları beğenebilir ve diğer kullanıcıları takip edebilir. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkânı tanımıştır. Instagram başlangıçta yalnızca içeriğin 640 piksel ile kare (1:1) en boy oranında çerçeve oranına izin vererek ayırt edildi. 2015 yılında bu kısıtlamalar 1080 piksele yükseltilerek hafifletildi. Servis ayrıca mesajlaşma özellikleri, tek bir gönderiye birden fazla resim veya video ekleme yeteneği ve 'hikaye' özelliği ekledi. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. 6 Eylül 2012'de Instagram ile Facebook arasındaki anlaşma, 300 milyon dolarlık nakit satın alma fiyatı ve 23 milyon hisse senedi ile resmen kapandı. Haberler.com haberini okuyorsunuz. Haber kaldığı yerden devam ediyor.

Facebook'a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram'ın Eylül 2017 itibarıyla 800 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 20 Haziran 2018'de San Francisco'da düzenlenen etkinlikte Instagram'ın 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı ve yeni nesil televizyon IGTV tanıtıldı.

Haberler.com - Gündem

Sosyal Medya, İnstagram, Whatsapp, Gündem, Teknoloji, Güncel, Haberler

title