Haberler

Van'da açılan Kilim ve Halı Dokuma Kursu dezavantajlı kadınlara umut oldu

Son Güncelleme:
Abone Ol

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ilçedeki dezavantajlı kadınlara yönelik açtığı 'Kilim ve Halı Dokuma Kursu'nu ziyaret ederek, kursiyerlere başarılar diledi. Tuşba Belediyesi tarafından ilçedeki dezavantajlı kadınlara yönelik açılan kurslar yoğun ilgi görüyor. Açılan kurslarda bir yandan meslek sahibi olan kadınlar, bir yandan da aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ilçedeki dezavantajlı kadınlara yönelik açtığı 'Kilim ve Halı Dokuma Kursu'nu ziyaret ederek, kursiyerlere başarılar diledi.

Tuşba Belediyesi tarafından ilçedeki dezavantajlı kadınlara yönelik açılan kurslar yoğun ilgi görüyor. Açılan kurslarda bir yandan meslek sahibi olan kadınlar, bir yandan da aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Kursları bir bir ziyaret eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, burada eğitim gören kadınlara başarılar diledi. Amaçlarının vatandaşlara katkıda bulunmak olduğunu vurgulayan Başkan Akman, "Van evlerindeki kurslarımız devam ediyor. Burada malzemeleri belediye olarak biz temin ediyoruz. Kursiyerlerimizde bu malzemeleri dokuyarak ailelerine destekte bulunuyorlar. Amacımız vatandaşlara katkıda bulunmaktır. Halk eğitim merkezi işbirliği çerçevesinde üretilen bu kilim ve halılar, ihtiyaç halinde hem belediyemizde kullanılıyor hem de kursiyerlerimiz tarafından satılarak aile bütçelerine katkı sağlıyor" dedi.

Usta öğretici Leyla Bulum ise gelen kadınların meslek sahibi olduğunu ifade ederek, "Kadınlar evde boş durup ta zamanlarını öldürmemeye çalışıyorlar. Gelip burada hem zamanlarını geçiriyorlar hem sosyalleşiyorlar. Onlarda memnun bizde memnunuz. Kurs bitiminde de isterlerse evlerinde sipariş alıp üretim yapabiliyorlar ben bu anlamda Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kursiyerler ise daha önce zamanlarının evde boş geçtiğini belirterek, açılan kurslar sayesinde hem meslek öğrendiklerini hem de aile bütçelerine katkı sağladıklarını söylediler.

Konuşmaların ardından Van evlerinde devam eden sedef atölyesini de gezen Başkan Akman, çalışmalar hakkında bilgi aldı. - VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kadın

Salih Akman Tuşba Van Kadın Haberler

Bakmadan Geçme

Naci Görür İstanbul depremi açıklaması nedir? 4 Aralık Naci Görür İstanbul depremi için ne dedi? Bursa hangi fay hattında? Bursa'da aktif kaç fay hattı var, nereden geçiyor? Marmara fay hattı Bursa'dan geçiyor mu? Bursa'da okullar tatil mi? Bursa Valiliği deprem açıklaması! Deprem dolayı okullar tatil mi? Lütfi Doğan kimdir, öldü mü? Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan neden öldü? İos deprem uyarı sistemi var mı? iPhone deprem bildirimi nasıl açılır? AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV TARİHLERİ 2023-2024 | AÖL sınavları ne zaman, online mı olacak? Güncel AÖL sınav takvimi! ANDROID DEPREM UYARI SİSTEMİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIYOR? Deprem uyarı sistemi nasıl ayarlanır? Android deprem uyarı sistemi nasıl kullanılır? Çerkezköy Deprem Son Dakika! Çerkezköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Çerkezköy'de nerede deprem oldu? İzmit deprem mi oldu? SON DAKİKA! Kocaeli kaç şiddetinde deprem oldu? BURSA'DA DEPREM SON DAKİKA! Bursa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Bursa'da nerede deprem oldu? Yalova deprem mi oldu? SON DAKİKA! 4 Aralık Yalova kaç şiddetinde deprem oldu? Balıkesir'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Balıkesir'de nerede deprem oldu? İstanbul'da nerede deprem oldu? 4 Aralık İstanbul'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? İstanbul deprem mi oldu? SON DAKİKA! İstanbul kaç şiddetinde deprem oldu? ARALIK AYI TEFE TÜFE KİRA ARTIŞ ORANI: Kira artış oranı ne kadar olacak?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title