Haberi Paylaş

Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

Gündem Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan az önce Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Şura sonrasında Meclis'e sunulacak olmasından büyük memnuniyet duyuyorum" sözleri ile duyurduğu kanunla beraber öğretmenlik mesleği hakkında detaylar araştırıldı. Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında son dakika açıklamasında bulundu. "Kadrolu öğretmen ile Ücretli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz." İfadeleriyle duyurulan kanun teklifinin meclise sunulacağı bildirilirken binlerce vatandaş Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu araştırdı. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Uzman öğretmen ve baş öğretmen sınavlarına ilişkin henüz tarih belli değil zira Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu henüz Meclis'e sunlmuş değil. Kanun Meclis'ten geçtikten sonra detayları ve sınav tarihleri netlik kazanacak.

"Çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu inşallah kısa sürede Meclisimizin takdirine sunacağız." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Öğretmenlerimizin özlük haklarını artırmayı, mali ve sosyal imkanlarını genişletmeyi, çalışma şartlarını iyileştirmeyi asla ihmal etmiyoruz." dedi.

"10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde 'başöğretmen' unvanıyla görev yapacaklardır. Öğretmenlikte 10 yılını doldurmuş öğretmenlerimize 'uzman öğretmenlik' imkanını getiriyoruz."

Öğretmen Meslek Kanunu'nu henüz çıkmadığından uzman öğretmen sınavının ne zaman olacağı belli değil.

Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?

Öğretmen Gündem Haberler

title