Haberi Paylaş

Üstün Dökmen ne dedi? Üstün Dökmen sözleri neden gündem oldu?

Gündem Haberleri

Bir YouTube yayınına katılan Prof. Dr. Üstün Dökmen, başörtüsü karşıtı açıklamalarda bulundu. Dökmen'in sözleri tartışma konusu olurken Üstün Dökmen ne dedi? Üstün Dökmen sözleri neden gündem oldu merak edildi.

Prof. Dr. Üstün Dökmen, konuk olarak katıldığı Armağan Çağlayan'ın programında başörtülü rehber öğretmenleri, psikologları ve psikiyatrları hedef aldı. Peki, Üstün Dökmen ne dedi? Üstün Dökmen sözleri neden gündem oldu? İşte, detayalr…

ÜSTÜN DÖKMEN NE DEDİ?

"Başörtülü rehber öğretmen olamaz" sözlerine gelen tepkiler hakkında konuşan Dökmen, açıklamasının devamında "Rehber öğretmenlerin çoğunluğu başörtülü. Söylediğim o şu. Tepki gösterildi bunlar temelsiz trol tepkileridir. Trol kendini saklayan, korkak, cesur olmayan, kafası çalışmayan kişilerdir. Söylediğim aynen şu, bir eczacı başörtülü olabilir, mimar olabilir, Milli Eğitim izin verdiği için öğretmen olabilir, hakim ve savcı benim alanım değil karışmıyorum. Fakat başörtülü psikolog, başörtülü psikiyatrist, başörtülü PDR uzmanı olması meslek etiğine aykırıdır. Nötr olamazlar." dedi.

Psikoloğun terapi esnasında dini ya da siyasi simge takmaması gerektiğini belirten Dökmen, ofisinde Atatürk resmi bile olmadığını dile getirdi. Dünyanın en büyük sorununun insanların dürüstlüğünü kaybetmesi olduğunu söyleyen Dökmen, ikinci büyük sorununun da pozitif bilimden uzaklaşmak olduğunu ifade etti.

Haberler.com - Gündem

Üstün Dökmen Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Ayşe Yırtıcı:

Yazıklar olsun çok severdim üstün dökmeni isminin azizliği galiba kendini çok üstün sanmış takipten çıkıyorum an itibariyle başörtü bir giyim şeklidir dini yada geleneksel olabilir korkak yada cahil hatta kişilere karşı önyargılı olma işareti değildir

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title