Haberler

Ulugöl Tabiat Parkı ziyaretçilerini bekliyor

Abone Ol

Ordu'nun Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl Tabiat Parkı, doğal güzelliği ile ziyaretçilerini bekliyor. Türkiye'nin 36. Tabiat Parkı özelliğini taşıyan krater gölü olan Ulugöl, yaklaşık 15 metreye kadar sahip olduğu derinliğiyle dikkat çekiyor.

- Ulugöl Tabiat Parkı ziyaretçilerini bekliyor

ORDU - Ordu'nun Gölköy ilçesinde bulunan ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Ulugöl Tabiat Parkı, ziyaretçilerini bekliyor.

Ordu'nun Gölköy ilçesinde 26,5 hektar alanda yer alan Ulugöl Tabiat Parkı projesinin tamamlanmasının ardından göl turizme kazandırıldı. Ordu'nun Gölköy ilçesine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Ulugöl, yaz aylarının gelişiyle, eşsiz doğa manzaraları ile nilüfer çiçeği ve gölün içinde bulunan rengarenk balıklarıyla kartpostallık görüntüler oluşturuyor. Türkiye'nin 36. Tabiat Parkı özelliğini taşıyan krater gölü olan Ulugöl, yaklaşık 15 metreye kadar sahip olduğu derinliğiyle dikkat çekiyor. Etrafı korunmaya alınmış orman alanı ile kaplı olan Ulugöl'e ziyaretçiler gelmeye başladı.

Aybastı ilçesinden Ulugöl'e ziyarete gelen Medet Gürnal, "Doğa harikası, el değmemiş bir yer. Gölün etrafını gezebilecek yürüyüş yolları mevcut ve yürüyüş yolların yarısı ormanın içinde geçen bir yer. Aileme beraber geldim ve nilüfer çiçekleriyle, renkli balıklarıyla tavsiye edebileceğim yer" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Turizm

Türkiye Gölköy Ordu Turizm Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title