Haberler

İŞKUR TYP kura sonuçları 8-9 EYLÜL! İŞKUR TYP sonuçları isim listesi! Malatya, Tokat, Adana 81 ilin İŞKUR TYP sonuçları...

Son Güncelleme:
Abone Ol

İŞKUR TYP sonuçları her gün yapılan kura çekilişiyle belli oluyor. İŞKUR TYP kura sonuçları isim listesi 8-9 Eylül! Malatya, Tokat, Adana İŞKUR TYP kura sonuçları araştırılıyor. İŞKUR TYP programı kapsamında MEB ve GSB bünyelerine personel alınacak. Kura çekimi sonrası yayımlanan isim listelerinde adınız bulunuyorsa Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, diploma fotokopisi, SGK Hizmet Döküm Belgesi, Adli Sicil Kaydı, İkametgah Belgesi, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği gibi belgeleri hazırlamanız gerekecek.

İşkur TYP kura sonuçları 7-8-9 Eylül tarihlerinde araştırılıyor. Malatya, Tokat, Adana İŞKUR TYP kura sonuçları isim listesi sorgulanıyor. İŞKUR TYP programı kapsamında MEB ve GSB bünyelerine personel alınacak. Kura çekimiyle belirlenecek personeller 9 ay boyunca çalışacak. Milli Eğitim Bakanlığı'na alınacak personeller okullarda temilik veya güvenlik görevlisi gibi görevlerde istihdam edilecek. 7-8-9 Eylül İŞKUR TYP kura sonucu sayfası haberimizde.

İŞKUR TYP KURA SONUÇLARI 7-8-9 EYLÜL (MALATYA, TOKAT, ADANA)

İŞKUR TYP programına alınacak personeller için her gün farklı illerde çekiliş yapılıyor. Çekilişlerin sonuçları ve isim listesi ilgili kurumun sayfasından duyuruluyor.

Örneğin, MEB Malatya TYP alımları için Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sayfasına girebilir ve listeyi görüntüleyebilirsiniz. Listeler kura çekilişinden birkaç gün sonra sayfaya yüklenebiliyor.

İŞKUR TYP kura sonuçlarını e-Devlet kapısından da sorgulayabiliyorsunuz. T.C. Kimlik numarasıyla sisteme girdikten sonra kurada isminizin çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.

İŞKUR TYP KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TYP İSMİ ÇIKANLAR NE YAPACAK?

Kura çekimi sonrası yayımlanan isim listelerinde adınız bulunuyorsa istenen evrakları hazırlamanız gerekiyor. Çoğu kurum Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, diploma fotokopisi, SGK Hizmet Döküm Belgesi, Adli Sicil Kaydı, İkametgah Belgesi, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği gibi belgeler istemektedir. Belgelerin neler olacağına başvuru yaptığınız kurumun sonuç duyurusundan sonra ulaşabilirsiniz.

İlgili kurumun sitesinden sonucu kontrol ettikten sonra istenen evrakları ilgili kuruma belirlenen tarihler içerisinde teslim etmeniz gerekiyor.

MEB TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TYP, başvurusunda bulunmak için öncelikle İŞKUR portal sistemine üye olmanız gerekiyor.

Başvuru ekranı üzerinde TYP numarası, uygulama alanı, başvuru başlangıç-bitiş tarihi, başvuru yapılacak il, başvuru yapılacak ilçe, TYP başlangıç ve bitiş tarihi gibi bilgileri girerek arama yapabiliyorsunuz. İlanı bulduktan sonra başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

MUŞ

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü arasında Toplum Yararı Programı çerçevesinde geçici 9 ay süre ile istihdam edilecek 410 kişi noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

BATMAN

Toplum Yararına Programlar çerçevesinde Batman Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim İl Müdürlüğü bünyesinde okullarda istihdam edilecek 420 kişi için noter kurası gerçekleştirildi. Toplamada 8 bin 139 kişinin başvurduğu kura sonucu Batman merkez 340, Kozluk 30, Sason 20, Beşiri 15, Gercüş 10 ve Hasankeyf 5 kişi olmak üzere toplamda 420 kişi işbaşı yapacak.

SAMSUN

Alaçam Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda İŞKUR'un Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında çalışacak personel kurayla belirlendi.

Yeni eğitim öğretim yılında okullarda temizlik kadrosunda görev yapacak personel için noter huzurunda kura çekimi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı.

Toplam 130 kişinin başvurduğu iş için kurayla 29 kişi belirlendi.

Haberler.com / Tahsin Erkin Erk - Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR Gündem Ekonomi Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title