Tutulma bitti mi? Kanlı ay tutulması en son ne zaman oldu? Kanlı Ay Tutulması ne zaman, hangi gün, saat kaçta? Ay tutulması Türkiye'den görülecek mi? - Haberler
Haberi Paylaş

Tutulma bitti mi? Kanlı ay tutulması en son ne zaman oldu? Kanlı Ay Tutulması ne zaman, hangi gün, saat kaçta? Ay tutulması Türkiye'den görülecek mi?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Tutulma bitti mi? Kanlı ay tutulması en son ne zaman oldu? Kanlı Ay Tutulması ne zaman, hangi gün, saat kaçta? Ay tutulması Türkiye'den görülecek mi?

Kanlı ay tutulmasının etkilerinin yanı sıra Kanlı ay tutulması en son ne zaman oldu? Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta? sorularının yanıtı da merak ediliyor. Ayın dünyaya ortalamadan daha yakın olacağı Ay tutulması Türkiye'den görülecek mi?

Kanlı ay tutulması en son ne zaman oldu, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Kanlı Ay tutulması olarak da bilinen bu etkileyici doğa olayının hangi gün, saat kaçta gerçekleşeceği merak edilen konular arasında yer alıyor.

Türkiye saatiyle 16 Mayıs 4:32'de başlayan Kanlı Ay Tutulması, sabah 5:46'da sona erdi. Bu olay, yaklaşık 1,5 yılda bir gerçeklir. Tutulma Amerika, Afrika ve Avrupa'dan izlenirken Türkiye'den görülemedi.

Ay, Dünya etrafındaki bir tam turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 günde döngüsünü gerçekleştirir. Ay'ın iki döngüsü arasındaki farkları, Ay'ın, Dünya'nın ve Güneş'in Ay yörüngesi sırasında değişen göreli konumu sebebiyle ortaya çıkar. Kanlı Ay Tutulması yalnızca Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında yaşanır. Bu esnada Dünya'da Güneş'in yeni doğduğu ve battığı yerlerdeki Güneş ışıkları Ay'ın yüzeyine ulaşır.

Yılın ilk Ay tutulması 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü gerçekleşecek. Saat 07.12'de Akrep burcunda 25 derecede Ay Tutulması gerçekleşiyor. 14.51'de Ay, Yay burcuna geçiyor.

Haberler.com - Gündem

kanlı ay tutulması Ay Tutulması Türkiye Saat Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title