Haberler

Türkiye-Bulgaristan Turizm Karma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye-Bulgaristan 4. Turizm Karma Komisyonu Toplantısı'na katıldı. Bakan Ersoy, toplantıda iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin daha da gelişeceğini belirtti.

Kültür Ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye- Bulgaristan 4. Turizm Karma Komisyonu Toplantısı'na katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Taksim'de bir otelde düzenlenen toplantıda Bulgar mevkidaşı Zaritsa Dinkova ve beraberindeki heyetle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Bakan Ersoy, iki ülke ilişkilerinin turizm açısından daha da ilerleyeceğini belirtti.

"Bulgaristan hava yollarının uçuşlarını artırmasının turist hacmini de artırmada büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum"

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Turizm Bakanı olarak ben de turizm alanında ortak çalışmalarımızın daha ileriye taşınması için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bir önceki toplantımızı gerçekleştirdiğimiz tarihlerde pandemi halen yoğun bir şekilde devam etmekteydi. Salgın sürecinde iki ülke arasındaki işbirliği sürecini canlı tutmayı başardık. Pandeminin sona ermesinden sonra turizm verilerimizde de hızla yukarı yönlü bir ivme gerçekleşti. Karşılıklı olarak ülkelerimiz arasında gerçekleşen seyahatlerde çok büyük artışlar oldu. Bildiğiniz üzere artık Bulgar vatandaşları pasaporta ihtiyaç duymadan kimlikleriyle ülkemize seyahat edebilmektedir. Ziyaretlerin artışında, bu düzenlemenin de çok büyük etkisi oldu. Bu durum bizlere fazlasıyla mutlu etti ve alınan kararın ne derece isabetli olduğu da netleşti. Karşılıklı olarak turist sayılarımızdaki artış hacmini geliştirmemiz için bir yol daha önermek istiyorum. Bulgaristan hava yollarının uçuşlarını artırmasının bu turist hacmini de artırmada büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bunun için sizlerin bizim tarafımızdan herhangi bir talebi olursa şahsen devrede olacağım. Bunun gibi iki ülke arasındaki turizm ilişkilerini değerlendireceğimiz bu toplantıda gündeme alınan konuların ve toplantı kapsamında imzalanan tutanağın iki ülke turizm ilişkilerinin daha da gelişmesine vesile olacağına dair inancım tamdır" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Turizm

Kültür ve Turizm Bakanı Bulgaristan Türkiye Seyahat Turizm Haberler

Bakmadan Geçme

Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 9 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Ateş Kuşları Hüma diziden ayrılıyor mu? Ateş Kuşları Hüma öldü mü, ölecek mi? John Wick 4 nereden izlenir? John Wick 4 hangi platformda var, netflix'de var mı? RANDEVUSUZ PASAPORT BAŞVURUSU YAPILIR MI? Pasaport için randevu almadan gidilir mi? Nüfus Müdürlüğünden randevu almaya gerek var mı? Benzine indirim var mı? 9 Aralık Benzine indirim gelecek mi? Güncel benzin fiyatları ne kadar, kaç TL? BİM aktüel ürünler kataloğu - 9 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title