Türkiye Bankalar Birliği Başkanı kim? Alpaslan Çakar kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı kim? Alpaslan Çakar kimdir?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı kim? Alpaslan Çakar kimdir?

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alpaslan Çakar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası 1 milyar doların bozdurulduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından Alpaslan Çakar araştırıldı. Peki, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı kim? Alpaslan Çakar kimdir?

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı'nın yaptığı açıklamalar gündem olurken vatandaşlar Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alpaslan Çakar'ın kim merak edildi. Türkiye Bankalar Birliği Başkanı kim? Alpaslan Çakar kimdir?

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ BAŞKANI ALPASLAN ÇAKAR KİMDİR?

Alpaslan Çakar, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu, 1996 yılında Ziraat Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Çakar, Bölge Baş Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı yaptı. 2010 yılından itibaren Bireysel Bankacılık, Operasyonel İşlemler, Dağıtım Kanalları Yönetimi ve Ödeme Sistemleri alanlarında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Son olarak Haziran 2018'de Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Alpaslan Çakar 26 Mart 2021 tarihinde Ziraat Bankası Genel Müdürü oldu. Çakar, Ziraat Finans Grubu iştiraklerinden Ziraat Teknoloji, Ziraat Hayat Emeklilik, Ziraat Sigorta, Ziraat GYO, Ziraat Bank International AG ve Ziraat Moskova'da Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerini de yürüttü. Alpaslan Çakar evli ve dört çocuk babasıdır

Haberler.com - Gündem

Banka, Gündem, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title