Haberler

TÜDİP, Atatürk'ü anma yemeği düzenledi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Türk-Dünya İş Kadınları Platformu (TÜDİP), Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 85'inci yıl dönümünde Tarihi Pandeli Lokantası'nda anma yemeği düzenledi.

Türk- Dünya İş Kadınları Platformu (TÜDİP), Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 85'inci yıl dönümünde Tarihi Pandeli Lokantası'nda andı. Mustafa Kemal de 1910'lu yıllarda kolağası rütbesinde iken zaman zaman bu lokantaya gidenler arasında bulunuyordu.

TÜDİP, 2023 yılının ilk aylarında kuruldu. Başkanlığını Canan Göztepe ve Gülnur Kamaşak'ın, yönetim kurulu üyeliğini Nergis Koparan, Esra Ciftci Aslan, Seycan Tanfer, Gaye Donay,  Zelal Özalp, Şebnem Akman Balta, Evrim Kırmızıtaş Başaran, Kadriye Yüksel, Hatice Bezal ile Hülya Kaan'ın üstlendiği ve asıl amacı Türk ve dünya iş kadınları arasında köprü kurarak ortak iş yapmak; kültür, sanat, eğitim ve sosyal sorumluluk dallarında Türk kadınını gücünü  göstermek olan TÜDİP, 10 Kasım Cuma günü Tarihi Pandeli Lokantası'nda Atatürk'ü anma yemeği düzenledi. Platformdan konuyla ilgili bugün yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Böyle önemli bir toplantıyı Ata'mızın sevdiği restoranda yapmaktan gurur duyuyorum. Emsali olmayan bir kurtuluşu ve aydınlanmayı bize yaşatan büyük lider Mustafa Kemal Atatürk'ü, fiziken aramızdan ayrılışının 85.yılında özlem, minnet ve saygıyla anıyoruz. Laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyet'in değerini en çok biz kadınlar biliriz. Bugün, matem günü değil; Atatürk'ü anmak, bizlere bıraktığı Cumhuriyet değerlerini ve kadın kazanımlarını en üst seviyeye çıkartmak günüdür. Bizler, TÜDİP olarak, kadın hakları, eşitlik ve demokrasi için sonuna kadar mücadelemizi sürdürüp tüm dünyaya göstereceğimizi kamuoyuna bildirmek isteriz."

TÜDİP, kırtasiye ve giyim desteğinde bulunmak için Kastamonu, Hatay ve Adıyaman illerinde ihtiyaç sahibi köy okullarını ziyaret edeceğini duyurdu.

Kaynak: ANKA / Kadın

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti Dünya Kadın Eğitim Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title