Haberi Paylaş

TRT Haber canlı yayın izle! ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI! TRT Haber canlı izle!

Gündem Haberleri

TRT Haber canlı yayın ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde milyonların merakla beklediği zammı canlı izlemek isteyenler TRT Haber canlı yayın izle! TRT Haber canlı izle! araştırması yapmakta.

TRT Haber canlı izle linki araştırılıyor. TRT Haber canlı yayın ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde milyonların merakla beklediği zammı canlı izlemek isteyenler TRT Haber canlı yayın izle! TRT Haber canlı izle! araştırması yapmakta. İşte detaylar...

TRT Haber canlı izlemek için TRT HABER CANLI İZLE 'ye tıklayınız.

Bu kapsamda Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zammın belirlenmesi için çalışmalara başladı. Hafta içi iki kere toplanan komisyon, ek zam için bir oran belirledi. Milyonlarca insanın gözü de yapılacak açıklamaya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İspanya dönüşü yeni asgari ücret tutarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Merakla beklenen asgari ücret zammı içinse saat belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde saat 16.30'da belirlenen zam oranını açıklayacak.

Öte yandan dün gece Resmi Gazete'de Asgari Ücret Yönetmeliği ile ilgili karar yayımlandı. Resmi Gazete'de yer alan karara göre, komisyon tarafından belirlenen asgari ücret, 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak. Asgari ücretli çalışanlar temmuz ayında zamlı maaş alacaklar.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Asgari Ücret Trt Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title