Toyota'dan Türkiye'ye Özel İlgi! - Haberler
Haberi Paylaş

  Toyota'dan Türkiye'ye Özel İlgi!

  OtomobilGazetesi.com - Otomobil
  Toyota'dan Türkiye'ye Özel İlgi!

  Toyota, bir yandan üretim kayıplarını telafi etmek için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da Başkan Akio Toyoda'nın açıkladığı '2020 Global Vizyonu' ile yeni hedefler belirledi.

  Toyota için 'Kalite' yanlızca üstün teknolojileri kullanarak mükemmel otomobilleri üretmek değildir. Toyota'nın kalite anlayışını bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Bunu iki adımda özetlersek; birinci adım doğru ürün, servis ve hizmet üretmek, ikincisi de dürüst ve şeffaf bir politikayla ve müşterilerinizle her zaman doğru iletişim kurmaktır. Dünyanın lider otomobil markası olarak 2020 yılına geldiğimizde amacımız Toyota'yı Türkiye'de de lider marka yapmaktır. TMC Başkanı Sayın Akio Toyoda'nın 2020 Global Vizyonu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; hedeflerinin yüzde 50/50 gelişmiş-gelişmekte olan ülkeler satış oranını, yüzde 60 büyümekte olan pazarlar lehine çevirmeyi planladıklarını ifade etmiştir. Böylece, ürün geliştirme konularında bu ülkelere daha fazla önem vereceklerini belirttiler. Türkiye'de yatırımın artacağı pazarlar arasında yer almaktadır.

  Toyota için bölgesel pazarların öneminin altının kalınca çizileceği bir dönem başlamıştır. Farklı beklentileri olan farklı müşterileri mutlu etmenin bilincinde olan Toyota, dünyanın farklı bölgelerinde farklı roller oynamalıdır. Çok uluslu bir şirket olarak, her bölgenin kendi vizyonunu oluşturması ve kendi yerel yönetimini güçlendirmesi birinci derece önem taşımaktadır. Bu yıl, söz konusu hedefi gerçekleştirmek için somut adımlar atmaya başlayacağımız bir yıl olacaktır. Kısacası Toyota, Sayın Toyoda'nın belirttiği gibi 'Bölgelerin ihtiyaçlarına cevap veren' ve 'Bölge yönetimlerin yetkilerini artıran' bir 'Toyota Kültürü' oluşturma doğrultusunda ilerliyor. Avrupa bölgesinin bir parçası olan Türkiye'de de Avrupa pazarına yönelik stratejilerin daha fazla hissedileceğini öngörebiliriz. Bu doğrultuda Toyota'nın Avrupa'daki geleceği, küçük ve çevreci araçlara yönelik olacak. Avrupa'daki yoğun rekabet sebebiyle, Avrupa, Toyota'nın A, B, C segmentlerindeki global planlama merkezi olarak konumlandırılacak. Buna bağlı olarak da, Pazar olarak bizim ihtiyaçlarımızın daha fazla dikkate alınacağı da tahmin edilebilir. Bu da Türkiye pazarına yönelik Araştırma & Geliştirme yatırımlarının artacağı, pazarın ilgi duyacağı modellerinin üretileceği, geleceğe çok daha güvenle bakan bir Toyota markası anlamına gelmektedir.

  İlerleyen senelerde petrol fiyatları arttıkça Toyota markasına ilgi de artacaktır. Bugün yapılan araştırmalarda yakıt tasarrufu deyince akla gelen ilk marka Toyota. Geniş ürün gamına rağmen Avrupa'da yakıt tüketimi ortalamasında 2. Sırada yer alıyor. Toyota, Avrupa 2012 CO2 salım hedeflerini şimdiden yakalamış durumda. Seçim gündemi ile birlikte Türkiye'nin vizyonu üzerine açıklamaları yakından takip ediyoruz. Bu vesile ile Sayın Akio Toyoda tarafından tüm dünya ile paylaşılan global vizyonumuzu sizlere aktarmak istedim. Deprem felaketinden iki gün önce sürdürülebilirliğe vurgu yapan bu vizyondan vazgeçilmediği hatta bugün daha da önem taşıdığını da belirtmeliyim.

  Toyota, global vizyonunda, bugün ve gelecekte nasıl bir firma olmak istediğini ortaya koydu. Sürdürülebilir büyüme ve başarı için tüm çalışanların temel alacağı değerler bütününü sunmayı hedefledi.

  OtomobilGazetesi.com / Otomobil

  Otomobil, Dünya, Ekonomi, Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title