Haberi Paylaş

Tercih sonuçları AÇIKLANDI mı? SON DAKİKA! Üniversite tercihleri açıklandı mı? ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları!

Gündem Haberleri

Tercih sonuçları AÇIKLANDI mı? SON DAKİKA! Üniversite tercihleri açıklandı mı? ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları!

ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden üniversite tercihleri üniversite adayları tarafından gerçekleştirildi. YKS tercih süreci 5 Ağustos saat 23.59'da sona erdi. Peki, Tercih sonuçları açıklandı mı? Üniversite tercihleri açıklandı mı? ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları!

Tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden üniversite tercihleri üniversite adayları tarafından gerçekleştirildi. YKS tercih süreci 5 Ağustos saat 23.59'da sona erdi. Peki, Tercih sonuçları açıklandı mı? Üniversite tercihleri açıklandı mı? ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları haberimizde...

TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Üniversite yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile birlikte www.sonuc.osym.gov.tr sitesine giriş yaparak YKS tercih sonuçlarını öğrenebilirler.

ÖSYM'den YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir bilgi verilmedi, ancak geçen sene tercihlerden iki hafta sonra açıklanan YKS tercih sonuçlarının ise önümüzdeki (15-21 Ağustos) hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

ÖSYM TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi verilmedi. Üniversite kayıt tarihlerinden önce tercih sonuçları açıklanacak. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2022 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır.

Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Ösym Gündem Yaşam Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title